سلام ، به سایت باربری تهران - جابه جا بار خوش آمدید

باربری در تهران متخصص در حمل و جا ب جایی و بسته بندی حرفه ای اثاثیه و بار در سراسر تهران

مراسم ورود به خانه جدید

آخرین ویرایش در۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۸
مراسم ورود به خانه جدید

آیین و سنت های روز اسباب کشی در تهران

اگر شما فردی هستید که به مباحثی مانند شانس و خوش یمن بودن ایامی خاص اعتقاد ندارید. باز هم ممکن است، هنگام رفتن به منزل جدید خود ، دوست داشته باشید از بعضی از سنت هایی که مردم معمولا هنگام اسباب کشی و نقل مکان به خانه جدید انجام میدهند، آگاه باشید و یا حتی آنها را در روز اسباب کشی و پس از ورود به خانه جدید انجام دهید. شاید جوابگو باشند و برای شما خوش شانسی بیاورند، کسی نمیداند ! با یک جست و جوی ساده در گوگل میتوانید با آیین های اسباب کشی در سراسر ایران آشنا بشوید.

trandition

باربری جابه جا بار ، در این مقاله نیز به مشاوره باربری میپردازد و شما را با سنت ها و باورهای رایج مردم در تهران و سراسر ایران هنگام اسباب کشی آشنا میکند.

 انتخاب روز خوش یمن برای اسباب کشی

اولین سوالی که بعد از تصمیم به اسباب کشی گرفتن در ذهن مردم ایجاد میشود، این هست که کی اسباب کشی کنیم ؟  باید از همان ابتدا محدوده و روز اسباب کشی خود را مشخص کنید تا بتوانید سایر برنامه هایی لازم مثل : بسته بندی لوازم ، انتخاب شرکت باربری و اجاره کامیون رو انجام دهید. بیشتر مردم ایران به دنبال روزی میگردند که از لحاظ دینی و سنتی هم برای اسباب کشی متناسب باشد و به عبارتی به دنیال پیدا کردن روزی خوش یمن برای اثاث کشی خود هستند.

1777

شماره تماس باربری : ۱۷۷۷

روز های جمعه و پنجشبه برای اسباب کشی خوب هستند ، خیلی از اوقات مردم به دفتر مراجع تقلید خود زنگ میزنند و ساعت خوش یمن برای حرکت خود را از آنها میپرسند. بعد از انتخاب کردن ساعت و روز حرکت ، حتما آنرا در تقویم خود علامت بزنید و بعد میتوانید به دنبال اجاره ماشین و رزرو خدمات شرکت باربری و لوازم بسته بندی بروید. ابته اگر شانس بیاورید و در ساعت موردنظر شما ، سرویسی وجود داشته باشد.

good-day

 

چه روزی برای اسباب کشی خوب نیست ؟

معمولا مردم بر این باور هستند که باران در روز اسباب کشی، نشانه شوم و بدی است و بهتر است در این روز در خانه خود بمانید و اثاث کشی نکنید. جدا از بحث باورهای سنتی مردم ، از لحاظ منطقی و فنی هم اسباب کشی در روز بارانی توصیه نمیشود و میتواند برای شما خطرات زیادی را بیافریند. پس حتما حواستان به تغییرات آب و هوایی باشد و چک کنید که در هفته و روز حرکت شما به منطل شدید هوا بارانی یا طوفانی و برفی نباشد.

مورد دیگری که مردم به آنها اعتقاد دارند، روزهایی از ماه میباشد که به علت تاریخ و عددشان از قدیم نحس نامیده میشدند . مثلا اعتقاد بر این هست که عدد ۱۳ نحسی میاورد. یا زندگی در طبقه ۱۳ آپارتمان خوب نیست. که البته این باور ها هیچونه ریشه علمی ندارند اما اگر فردی پایبند به سنت ها هستید بهتر از در روز ۱۳ هر ماه و ساعت ۱۳ اسباب کشی نکنید.

آیین اسباب کشی و ورود به منزل جدید

مردم سنتی ایران و دیگر کشورها ، برای ورود به منزل جدید خود نیز آیین و برنامه هایی دارند. توصیه شده است که بار اول و  هنگام ورود به خانه جدید حتما از درب اصلی منزل وارد شوید و از همان درب هم خارج گردید. علت چنین باور و سنتی در بین مردم را پیدا نکردیم ولی آیینی است که اجرا میشود.

آیینی که رایج تر است و تقریبا اکثر مردم به آن اعتقاد دارند و انجام میدهند. بردن لوازم نمادین برای آوردن برکت و شروع یک زندگی خوب در منزل شماست. اعتقاد بر این است که آینه و قرآن ، نان، نمک، عسل، آب، برنج، شمع نمادی از فراوانی، رفاه، خوشبختی، مهمان نوازی و خوشبختی است و این خوبی ها را برای شما در منزل جدیدتان به ارمغان می آورد.

نکتهعمل کردن به هرکدام از این سنت ها، بستگی به اعتقاد شما دارد و اینکه چقدر باورشان دارید و تاثیرش را در زندگی خود و اطرافینتان هنگام اسباب کشی و رفتن به منزل جدید دیده اید.

اما آنچه که ما به عنوان یک باربری به شما توصیه میکنیم و مشاوره میدهیم ، این هست که به خدا توکل کنید، در انتخاب زمان مناسب دقت کنید و مطمئن شوید که از خدمات یک شرکت باربری معتبر استفاده میکنید.

آوردن خیر و برکت به خانه جدید

صرف نظر از هر دین و باوری ، همه مردم دوست دارند خانه جدید برایشان پر از اتفاقات خوب و خوشایند باشد و برکت زیادی بیاورد . خلاصه بحث این هست که خانه جدید پر از انرژی مثبت باشد. بر این اساس مواردی رو به صورت نمادین در طی قرن ها به عنوان نماد برکت و خوشبختی انتخاب گردیده است که بین بیشتر مردم یکسان و به یک معنی هستند و معمولا برای رفتن به خانه جدید استفاده میشوند.

اگر در شمال تهران هستید و یا قصد اسباب کشی به این منطقه از تهران را دارید ،
میتوانید از خدمات باربری در شمال تهران استفاده کنید.

1777

 • دعا برای خیر و برکت خانه

مردم کشور ما ، بیشتر مسلمان هستند و معتقد به دستوارت دین خود میباشند . در اسباب کشی نیز مانند هر امر دیگری به دنبال راهنمایی های اثر بخش دینی خود میروند ، چه دعا و راهنمایی بهتر از قرآن کریم وجود دارد ؟ همه مردم از معجزه این کتاب آسمانی با خبر هستند و تقریبا محال است یک ایرانی هنگام ورود به خانه جدیدش ، با خود قرآن به همراه نداشته باشد. در اینجا آیاتی را که برای برکت آوردن به خانه در قرآن آمده است را تقدیم شما میکنیم :

 • خواص آیات قرآن کریم برای برکت در منزل جدید

qoran

 • جهت خیر و برکت خانه :

إِذْ قَالَ الْحَوَارِیُّونَ یَا عِیسَى ابْنَ مَرْیَمَ هَلْ یَسْتَطِیعُ رَبُّکَ أَن یُنَزِّلَ عَلَیْنَا مَآئِدَهً مِّنَ السَّمَاءِ قَالَ اتَّقُواْ اللّهَ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ ﴿۱۱۲﴾

قَالُواْ نُرِیدُ أَن نَّأْکُلَ مِنْهَا وَتَطْمَئِنَّ قُلُوبُنَا وَنَعْلَمَ أَن قَدْ صَدَقْتَنَا وَنَکُونَ عَلَیْهَا مِنَ الشَّاهِدِینَ ﴿۱۱۳﴾

قَالَ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ اللَّهُمَّ رَبَّنَا أَنزِلْ عَلَیْنَا مَآئِدَهً مِّنَ السَّمَاءِ تَکُونُ لَنَا عِیدًا لِّأَوَّلِنَا وَآخِرِنَا وَآیَهً مِّنکَ وَارْزُقْنَا وَأَنتَ خَیْرُ الرَّازِقِینَ ﴿۱۱۴﴾ص۵۰

هر کس  با ایمان این آیات را در کاسه ای بنویسد پس آن را از آب پر کند و روز جمعه پیش از طلوع آفتاب آن آب را در باغچه منزل خود بریزد خیر وبرکت در ان منزل پیدا شود و ابواب رزق بر او گشاده می شود.

 • روشنایی در خانه جدید

مردم ما برای آوردن نور و روشنایی به منزل جدید خود از آینه استفاده میکنند، در بعضی مناطق هم در کنار آینه شمع روشن میکنند. اجازه دهید نور تاریکی را از خانه شما، زندگی شما، روح خود بیرون بکشاند، اطمینان حاصل کنید که هیچ سایه تاریکی در خانه جدید شما وجود ندارد.

روشنایی یک شمع در شب اول ورود به خانه جدید تا سپده دم ، یک مراسم سنتی و باشکوه ، در فرهنگ های مختلف در سراسر جهان میباشد. سوختن شمع نور را به ارمغان می آورد و تاریکی را به از بین میبرد- هر دو به معنای واقعی کلمه و نمادین – به معنی آوردن نور و روشنایی برکت به زندگی و دور کردن سایه های شر، غم و اندوه و درد.

در بسیاری از ادیان، هنگام گفتن نماز یا تفسیر متون مقدس، شعله می تواند قدرت سخنان شما و تقدس خانه شما را تقویت کند. آتش یک نماد قوی قدرت، خلوص و ثبات است. اعتقاد بر این است که شعله تمام انرژی بدخیم را از خانه جذب می کند، آن را پاک می کند و از شر آن محافظت می کند.

برای رزرو با شماره ۱۷۷۷ تماس بگیرید

mirror

 • اسپند دود کردن

ایرانی از گذشته تا کنون در هر مراسم اعم از شادی و غمی که دارند ، حتما اسپند دود میکنند و معتقدند این کار ، امری مقدس است و باعث میشود انرژی های منفی و چشم زخم دور شوند. سپس اسپند دود شده را در اطراف خانه در جهت عقربه های ساعت حرکت میدهند (از درب ورودی شروع کنید) و دود را در هوا پخش میکنند و اطمینان حاصل کنید که دود به هر گوشه ای از منزل برسد. گوشه ها و کنج خانه ها معمولا محل تجمع انرژی منفی میباشند.ایرانی ها دود اسپند را هنگام پخش کردن روی سر عزیزان خود نیز میچرخانند.

 •  جارو را در خانه قدیمی بگذارید

برای اینکه شروع جدید داشته باشید ، ابتدا باید از مشکلات قبلی رها شده باشید. این اعتقادی است که اکثر مردم دارند و در اسباب کشی هم وجود دارد. بنابراین در خیلی از مناطق اعتقاد بر این است که جاروهای قدیمی (جاروبرقی / جاروی چوبی / جارو نپتون) که در خانه قدیمی تان استفاده می شود نه تنها جرم و گرد و خاکی جسمی را جابجا می کنند، بلکه تمام جنبه های منفی زندگی قبلی شما را نیز در  خود حمل می کنند.

بنابراین، اگر میخواهید از شر تمام حس های منفی که تاکنون تجربه کرده اید ، خلاص بشوید و در خانه جدیدتان دوباره آنها را تجربه نکنید. در چنین مواردی ساده ترین راه این هست که – جارو قدیمی خود را به منزل جدید نبرید و بگذارید در منزل قدیمی شما بماند همراه با تمام تلخی ها و گردو غباری که به همراه دارد.

 • استفاده از گل در خانه جدید

گلها همیشه نماز زیبایی و طراوت و شادی بوده و هستند ، سعی کنید حتما در خانه جدید از گل استفاده کنید و گل هایی را نیز به همسر ، مادر و یا دختر خود هدیه کنید و از این طریق از آنها قدردانی کنید ، مطمئن باشید شاد کردن این موجودات زیبا ، با یک گلدان شیک و زیباتر ، برای شما خوش یمن هست و خانه و زندگی شما را صفا میبخشد.

 • رنگ آمیزی منزل 

افرادی که به زیبایی و هنر علاقه مند هستید و این هتر را در زندگی شخصی خود نیز به کار میبرند ، برایشان رنگ آمیزی خانه بسیار اهمیت دارد. جدا از این صحبت ها ، رنگ آمیزی باعث میشود خانه و اتاق ها تمیز تر بشوند و با رنگ مناسب روح بگیرند ، این روش نیز بین مردم بسیار رایج هست و اکثر ایرانیان قبل از ورود به منزل یا اداره جدید خود حتما دستی به رنگ و روی ساختمان میکشند و با رنگ آمیزی به آن جلوه زیباتری میدهند. پس رنگ آمیزی منزل نیز یکی دیگر از آیین های ایرانیان برای اسباب کشی است.

 •  نمک پاشیدن و دفع انرژی های منفی 

بعضی از مردم از نمک برای دور کردن شیاطین و انرژی های منفی استفاده میکنند ، به این صورت که در بدو ورود به منزل جدید در آستانه در و پنجره نمک میریزند و گاهی هم از نمک سنگ استفاده میکنند و در هر یک از اتاق ها منزل خود ، چند تکه نمک سنگ برای جذب انرژی های منفی به کار میبرند.

 • در خانه جدید خود به محض مستقر شدن مهمانی برپا کنید.

بسیاری از افراد ، به ویژه ایرانی ها هنگامی که به خانه جدید خود اسباب کشی میکنند، بر این باور هستند که بهترین راه برای شروع زندگی شما این هست که فضای خانه خود را با عشق و شادی پر کنید. در واقع اعتقاد اکثر مردم در این هست که اگر بتوانید در روز های اول زندگی در خانه جدید خود شادی و نشاط بوجود اورید، تا آخرین روزی که در آن خانه زندگی میکنید این شور و نشاط همراه شما و خانواده تان خواهد بود.

بنابراین شما به شدت توصیه می شود که یک مهمانی را به زودی راه اندازی کنید و دوستان ، آشنایان و همسایگان و همکاران جدید خود را دعوت کنید. نه تنها طعم و مزه هر روح بد را میسوزاند، بلکه شما فرصتی برای شناختن آشنایان جدید خود را بهتر خواهید داشت و پایه های بسیاری از دوستی های آینده را بنا خواهید کرد.

 • زنگ زدن

گفته شده است که صدای زنگها انرژی مثبت را پراکنده می کند و ثروت را برای شما به ارمغان می آورد. بنابراین زنگ زدن در خانه یا آپارتمان جدید شما یک راه مطمئن دیگر برای پراکندن انرژی مثبت به فضای زندگی و برکت دادن به خانه شما است.

 •  آوردن نان و نمک

نان و نمک در همه فرهنگ ها نماد و نشان نعمت و روزی است ، مخصوصا در ایران مردم هنگام ورود به خانه جدید خود حتما مقداری نمک و نان را برای آوردن برکت و نعمت به زندگی همراه با خود به خانه جدید میبرند.

آیین اسباب کشی
نان و نمک مهمترین نمادهای مهمان نوازی، ثروت و رفاه در سراسر جهان است. بنابراین، برای اطمینان از اینکه خانواده تان هرگز گرسنگی را نخواهد کشید  و زندگی پر از عطر و طعم و برکت در پیش داشته باشید ، بهتر است مقداری نان و نمک را به منزل جدید و با هدف روزی رسانی خداوند ببرید.

باربری جابه جا بار با ارائه خدمات بسته بندی، وانت بار و حمل بار با باربری در تهران، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

88372002

1777

44741966

6 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.