سلام ، به سایت باربری تهران - جابه جا بار خوش آمدید

باربری در تهران متخصص در حمل و جا ب جایی و بسته بندی حرفه ای اثاثیه و بار در سراسر تهران

بسته بندی مبلمان منزل

آخرین ویرایش در۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۳
بسته بندی مبلمان منزل

بسته بندی مبل و انواع مبلمان منزل موضوع این مقاله سایت جابه جا بار است، هنگام آماده شدن برای جابه جایی یکی از بزرگترین چالش ها، نحوه صحیح بسته بندی مبلمان برای اسباب کشی میباشد. از آنجایی که تقریبا در تمام خانه های خانواده های ایرانی، حداقل یک دست مبل وجود دارد.

آگاهی از نحوه صحیح بسته بندی مبلمان برای اسباب کشی بی فایده نخواهد بود. وقتی میگوییم بسته بندی مبلمان، شامل: مبلمان اداری، میزهای میوه خوری، میزناهار خوری، میز و صندلی، مبلمان راحتی و مبلمان سلطنتی میباشد.

بسته بندی مبلمان برای اسباب کشی

1777

 به علاوه مبل و سایر متعلقات مشابه آن ، جزو لوازمی هستند که در جهیزیه هر عروسی وجود دارد پس باید به نکات ایمنی هنگام جابه جایی مبلمان در حمل جهیزیه هم دقت شود. باربری و اتوبار جابه جا بار در این مقاله قصد دارد ، شما را با اصول و نحوه بسته بندی صحیح و محافظت شده مبمان جهت حمل اثاثیه و اسباب کشی آشنا کند ، با ما همراه باشید.

pack sofa

جا به جایی مبلمان در خانه تکانی و اسباب کشی

بسته بندی و جابه جا یی مبلمان از آن دست کارهایی است که در اسباب کشی و یا خانه تکانی عید جزو دشوار ترین و سختترین کارها است و نیاز به مهارت کافی و دقت عمل در کار دارد تا آسیبی به خودتان و یا مبلمان وارد نشود. تیم خدمات حمل بار و بسته بندی اثاثیه جابه جا بار در این زمینه شما را کمک خواهند کرد.

بسته بندی مبلمان با روش محافظت شده در اثاث کشی

ابتدا این مسئله را برای خود روشن کنید که برای اسباب کشی و بسته بندی لوازم خود، میخواهید از خدمات متخصصین حرفه ای حمل بار و بسته استفاده کنید یا خیر. توصیه و مشاوره باربری ما به شما این هست که کل روند جابه جایی و نقل مکان خود را به یک شرکت باربری متخصص بسپارید ، تا دیگر نگرانی و دغدغه ای را در این موضوع نداشته باشید.

شماره تماس خدمات جابه جایی مبلمان

1777

اما اگر میخواهید خودتان بسته بندی لوازم را انجام دهید ، پس لازم است با اصول و نکات ایمنی بسته بندی و به صورت ویژه بسته بندی مبلمان خود آشنایی داشته باشید. بدون شک وسایلی که بزرگ و سنگین هستن برای جابه جایی نیاز به دقت و توجه بیشتری هم در حمل و هم در بسته بندی دارند. با رعایت نکات ایمنی میتوان وسایلی مثل مبلمان چوبی را به راحتی و بدون هیچگونه آسیب و شکستگی به مکان دیگر منتقل کرد. با دانستن چند ترفند ساده و کاربردی ، به آسانی میتوانید مبلمان خود را جابه جا کنید، نکاتی که در زیر بیان شده برای جابه جایی مبلمان به منزل ، اداره یا هر مکانی که شما مد نظر دارید، مفید میباشد.

pack sofa

تجهیزات انتقال و بسته بندی مبلمان

بدیهی است که اولین قدم برای یک بسته بندی اصولی، تهیه تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای بسته بندی است: لوازم و ابزاری مثل : جعبه و کارتن مقوایی ، پتو مسافرتی، روزنامه و کاغذ باطله  و نوار چسب از جمله موارد ضروری در روند بسته بندی هستند. مسلما هر چه کیفیت ابزارهای بسته بندی شما بالاتر باشد، بسته بندی و حمل لوازم شما بی عیب و نقس تر و با امنیت و حفاظت بیشتری پیش خواهد رفت. پس حتما دقت کنید که کیفیت لوازم خوب باشند و فروشگاه های معتبری تهیه گشته باشند.

 1. پلاستیک حباب دار و ضربه گیر
 2. پلاستیک های بزرگ مثل پلاستیک زباله
 3. نوار چسب و برچسب بسته بندی
 4. کارتن مقوایی
 5. جعبه
 6. تشک های قابل انعطاف (در صورت نیاز)

تمیزکردن مبلمان برای بسته بندی

قبل از شروع بسته بندی ، وقت کافی برای تمیز کردن مبل ها و ربودن گرد و غبار از آنها را بگذارید. وجود هرگونه کثیفی و گردوغبار میتواند باعث خراشیدگی و آسیب به پوشش بیرونی مبلمان بشود. نکته دیگر این هست که تمیز کردن مبلمان قبل از جابه جایی و نقل مکان باعث میشود با دردسر و مشکل تمیزکاری در منزل یا اداره جدید خود سروکله نزنید و یک قدم جلو باشید. با گذاشتن چند دقیقه از وقت خود برای گردگیری و تمیزی دستگیره های مبلمان و پاک کردن شیشه میز و گردگیری کمد ها ومیز و قسمت های داخلی آنها ، فضای بیشتری و تمیزتری برای جابه جایی مبلمان خود میخرید.

pack sofa

جدا کردن قطعات مبلمان برای جابه جایی

در صورتی که مبلمان و میز و صندلی های منزل شما ، از نوعی هستند که قابل جداسازی و سرهم کردن میباشند ، حتما حتما برای اسباب کشی قطعات مختلف را از هم جدا کنید تا بسته بندی و حمل آنها آسان تر بشود . البته اگر نگران دوباره وصل کردن آنها بهم هستید ، دقت داشته باشید که دفترچه راهنمای مبلمان را در نزدیکی خود قرار دهید.

بسته بندی مبلمان 

1777

اگر هم دفترچه راهنمایی وجود ندارد از کلیه مراحل جداسازی مبلمان و کارتان فیلم و عکس تهیه کنید تا در دوباره سرهم کردن آنها به مشکل نخورید و راه تخصصی تر و بهتر برای این کار ، استفاده از نیروی متخصص بسته بندی است. برای جدا کردن قطعات مبلمان : ابتدا پایه های مبل ، پایه های میز ، شیشه میز ، بالشتک های مبل و دیگر قطعات را به همین ترتیب و نحو جدا کنید و به گونه ای بسته بندی کنید که موارد مختلف با هم قاطی نشوند. هرچه قطعات بیشتری از مبل جدا شود ،مبلمان سبک تر گردیده و جابه جایی آن آسان تر میشود و هنگام حمل به جایی خراشیده نمیشود.

 

قبل از  چیدن و بارگذاری مبلمان در کامیون هم به این نکات توجه داشته باشید :

 1.  در صورت در دسترس بود دفترچه راهنمای مبلمان ، از نکاتی که برای حمل و چیدنی که ویژه مبلمان شما هست استفاده کنید.
 2. استفاده از کارتن ویژه و یا پلاستیک برچسب گذاری شده برای قطعاتی که از مبل و میز و صندلی خود جدا کردید. حتما از برچسب برای جداسازی و قاطی نشدن لوازم استفاده کنید
 3. اگر مبلی دارای قطعات زیادی میباشد ، از برچسب ها و نوار های نشانگر برای مشخص کردن قطعات مشابه و مربوط استفاده کنید، این کار شما را هنگام وصل کردن و درست کردن مبلمان بسیار راحت میکند.
 4. هنگام چیدن مبلمان در ماشین اسباب کشی حتما توجه داشته باشید دور و اطراف مبل شما چه وسایلی قرار میگیرند و آنچه که باعث آسیب و خراش میشود را از مبلمان خود دور کنید.
 5. برای صرفه جویی در زمان و سریع تر پیش رفتن روند جابه جایی و اسباب کشی ، حتما از چند رور قبل بسته بندی و جدا سازی مبلمان را انجام دهید.

pack sofa

 

پوشش و بسته بندی مبلمان و میز و صندلی در اسباب کشی

پلاستیک های حباب دار و پلاستیکی از بهترین تجهیزاتی هستند که در بسته بندی مبلمان و میز و صندلی استفاده میشوند. برای حفاظت از بخش ها و قظعات چوبی مبلمان و میز و کمد و صندلی از پلاستیک های حباب داری که ضربه گیر هستند استفاده کنید. روکش های پلاستیکی برای پوشش بخش بیرونی مبلمان استفاده میشوند ، البته از پارچه های قدیمی و پتوهای مسافرتی هم میتوانید برای پوشش و بسته بندی بخش بیرونی مبلمان استفاده کنید.

رزرو کارگر جهت حمل مبل در تهران

1777

ایده خوبی است که از کاغذ های مقوایی یا بخش هایی از کارتن هایی که خراب شده اند، بین قطعات چوبی مبلمان استفاده شود. این امر حفاظت اضافی را به وجود می آورد و در مدت زمانی که مبلمان در کامیون حمل بار هستند، از خم شدن یا هرگونه خراش آنها جلوگیری میشود. برای حفاظت هرچه بیشتر از شیشه های میز عسلی و میز ناهار خوری و میزهای پذیرایی مبلمان به ویژه مبل های سلطنتی ، از پارچه یا پلاستیک حباب دار و ضربه گیر استفاده کنید و حتما حتما با نوارچسب و برچسب مشخص کنید که این موارد شکستنی هستند و با احتیاط حمل شوند. صرفا چون خودتان مسئول جابه جایی هستید ، این تکته را از قلم نیندازید.

برنامه ریزی برای اسباب کشی و چیدن لوازم در کامیون

چگونگی قرار دادن لوازم و وسایل شما در کامیون یا هر ماشین باربری دیگری که اجاره کرده اید ، همان اندازه مهم است که برنامه ریزی برای اسباب کشی شما مهم است. داشتن برنامه ریزی صحیح باعث میشود که هم کار شما و هم کار کارگرانی که استخدام میکنید برای اسباب کشی راحت تر صورت بگیرد.

 1. برای چیدن وسایل در کامیون ، کار را ابتدا با چیدن جعبه ها پشت سر هم شروع کنید ، جعبه ها و کارتن های شما باید به خوبی مهر و موم شده باشند ، . برای جلوگیری از لغزش هنگام حرکت ماشین ، سعی کنید جعبه هارا خیلی سبک نکنید و آنهایی که سبک هستند یا حاوی موارد شکننده میباشند را در زیر کارتن های سنگین تر قرار ندهید .
 2. برای چیدن مبلمان و میز و صندلی ، شیشه ها و کوسن ها را جدا کنید و آنها را جدا بسته بندی کنید ، بعد از چیدن مبلمان در کامیون اطراف را با پتو و پارچه بپوشانید تا در حین حرکت آسیبی نبینند.
 3. تشک ها و پتو های خود را در سطح کامیون پهن کنید تا میزان لغزش به حداقل برسد و جابه جایی حفاظت شده تر پیش رود.
 4. بعد از چیدن کلیه لوازم خود در ماشین اسباب کشی ، استفاده از طناب برای محافظت و قلاب در کامیون بسیار توصیه میشود. برای امنیت بیشتر یک لایه پوشاننده مثل پتو یا چادرهای مخصوص روی همه وسایل بکشید.
 5. هنگام بارگیری وسایل حتما مسیر های منزل خود ، اناق ها و بسته بندی ها را به کارگران حمل بار نشان بدهید تا آنها با آگاهی و آشنایی کامل به لوازمتان بتوانند عملیات بارگیری را شروع کنند و کار خود را سریع تر و با کیفیت بیشتر و بالاتری پیش ببرند.
 6. وزن را به طور مساوی توزیع کنید تا رانندگی ساده تر شود. اگر همه اقلام سنگین را در یک طرف کامیون بارگذاری کنید، می توانید کامیون را دچار مشکل کنید. هدف از پخش وزن وسایل خود به طور مساوی در کامیون یک ترفند در اسباب کشی محسوب میشود

نکته: لازم نیست بگویم که هنگام بسته بندی مبلمان برای حمل و نقل یا انبار کردن و جمع کردن آنها برای طولانی مدت، نگرانی اصلی این است که هر بخش در حفاظت و سلامت کامل باقی بماند. این مسئله ، مخصوصا برای مبلمان و عتیقه و وسایل لوکس و گران قیمت منزل شما که می توانند به راحتی در حمل و نقل یا جابه جایی نادرست آسیب ببینند، پر رنگ میشود.

pack sofa

بنابراین راه مناسب برای بسته بندی مبلمان و لوازم گران قیمت چیست ؟ و چگونه انجام میشود  ؟ جواب به این سوالات بسیار مهم است ، بدون شک می توان گفت بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که یک شرکت متحرک قابل اعتماد که متخصص در بسته بندی و حمل بار در تهران و غرب تهران با هر مسیری که مدنظر دارید را استخدام کنید.

باربری و اتوبار جابه جا بار (ارائه دهنده خدمات بسته بندی و حمل بار با باربری در تهران، به ویژه غرب و شمال تهران)، با چندین سال تجربه، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. برای مشاوره رایگانو رزرو و اطلاعات بیشتر با شماره ۱۷۷۷ تماس بگیرید.

نکات برای بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

 • قطعه های مقوا را روی گوشه های میز و صندلی و بر روی شیشه های میز قرار دهید. پس از پیچیده شدن مبلمان، کارتن را به گوشه های قظعات بزرگ مبل و صندلی اضافه کنید. برای محافظت از قطعات مانند کمد، چندین سانتی متر مقوا زیر کمد و میز و مبل قرار دهید. بقیه کارتن را به طوری که پایه مورد را پوشش دهد. کارتن را خم کنید تا گوشه های مبلمان را پوشش دهد. شما می توانید این کار را برای تکه هایی از مبلمان چوبی انجام دهید، مانند صندلی یا میز، برای حفظ گوشه ها که در هنگام حرکت آسیب دیدگی به حداقل برسد.

بسته بندی مبل

 • پوشش مبلمان با پتو یا پارجه برای حفاظت و امنیت بیشتر، برای محافظت بهتر از مبلمان خود، آن را به دقت با پارچه یا پتو پوشانید. شما می توانید از پتو های قدیمی که قبلا داشته اید ، استفاده کنید یا می توانید پتو های مسافرتی را از فروشگاه ها بخرید. از یک طرف شروع کنید و دور اطراف قطعه را بپوشانید. اطمینان حاصل کنید که بالا و پایین را پوشش دهید. وانمود کنید که در حال تهیه یک هدیه هستید و مطمئن شوید همه چیز را پوشش می دهید.
 •  از روکش های پلاستیکی برای جلوگیری از نشستن خاک و گرد و غبار به قطعات مبلمان خود در حین حمل و یا در زمان انبار کردن استفاده کنید.
 •  پاهای مبلمان و سایر قسمت های ظریف را که می توانید با یک لایه اضافی از بسته شدن حباب بپوشانید را جدا کنید و تمام گوشه ها را با تکه های بزرگ کارتن بپوشانید.
 •  برای محافظت از سطوح شیشه ای از نوار نچسب خاص استفاده کنید. پس از آن، آنها را با تکه های مقوایی مسطح پوشانده و با بسته بندی حباب پوشانده و در جعبه های مقوایی محکم بسته بندی کنید.
 •  بسته بندی پلاستیک های حباب دار و ضربه گیر ، برای جلوگیری از ورود رطوبت و گرمای زیاد به مبلمان به شدت خوب و کاربردی است.

باربری و اتوبار جابه جا بار در غرب تهران با نیروی متخصص بسته بندی و حمل بار و جدید ترین تجهیزات انتقال بار و لوازم بسته بندی  آماده خدمات رسانی به شما همشریان عزیز تهرانی است.

رسالت ما کیفیت در خدمات ماست

شماره تلفن مشاوره رایگان و پشتیبانی ۲۴ ساعته باربری و اتوبار جابه جا بار برای رزرو و اطلاعات بیشتر : ۱۷۷۷ ( بدون پیش شماره )

2 نظر

  • سلام و درود
   بله اصولش فرق داره
   مبلمان به راحتی میتوان قطعاتش را جدا کرد اما بسته بندی صندلی های سلطنتی و میزناهار خوری تا حدی متفاوت میباشد.
   توصیه میکنم از مشاورین باربری اطلاعات بیشتر را کسب کنید .
   شماره تماس باربری جابه جا بار 1777 میباشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.