شماره باربری7 7 7 1

بسته بندی فرش برای جابجایی

دسته بندی : بسته بندی دوشنبه 01 جولای - 05:24 تاریخ انتشار :

 بسته بندی فرش برای اسباب کشی در ۶ قدم

شماره باربری

شماره تماس باربری : ۱۷۷۷

pack-carpet

بسته بندی کردن فرش برای اسباب کشی و نقل مکان به نظر سخت و پیچیده نیست ، شاید فکر کنید کافی است فقط فرش را لول کنید و تمام ! اما باید بدانید که این همه کار نیست. بسته بندی فرش مثل سایر بسته بندی لوازم منزل و وسایل اداری ، ریزکاری هایی دارد که در نتیجه دنیایی از تفاوت را ایجاد میکند  . همانطور که بسته بندی ظروف آشپزخانه ،کتاب ها ، لباس ها و مبلمان منزل شما نیاز به برنامه و اصولی دارد که رعایت نکردن آنها باعث آسیب و وسایل آشپرخانه و شکستن ظروف چینی و چروک شدن لباس ها میشود ، بسته بندی فرش نیز نیازمند اصول و روش خاص بسته بندی است.

نکته : جابجایی فرش در زبان انگلیسی Carpet Packaging گفته می شود.

باربری جابه جا بار (متخصص بسته بندی و حمل بار در تهران ) ، در این مقاله قصد دارد به شما عزیزان چند روش و نکته کاربردی درخصوص بسته بندی فرش را آموزش بدهد ، منظور از بسته بندی فرش : کلیه فرش های منزل ، فرش ها دستبافت ایرانی و قالبچه ها مباشد.

نکته : در صورتی که فرش منزل شما، از فرش های دستبافت ایرانی است، باتوجه به ارزش قیمت آنها نیاز به دقت بیشتری در بسته بندی وجود دارد.

برای جمع کردن فرش به چه وسایلی نیاز داریم ؟

باید این مسئله رو یادآور کنیم که برای بسته بندی فرش منزل شما ، تهیه کمربند برای بستن فرش لوله شده از مهمترین موارد است که البته تهیه آن فوق العاده سخت و گران است.

تیم مشاوره باربری جابه جا در این به شما ابزارهای ساده تر و ازران تر را برای بسته بندی فرش های منزلتان معرفی میکند :

 1. چند تکه کاغذ کرافت در ابعاد مختلف
 2. چند قطعه نخ و ریسه و طناب برای بستن فرش
 3.  نوار بسته بندی
کاغذ کرافت

مراحل بسته بندی فرش در اثاث کشی

قدم اول : 

فرش را قبل از هرگونه اعمال عملیات بسته بندی تمیز کنید و حدالامکان آنرا بشویید تا از هرگونه گرد و غبار و کثیفی که دارد تمیز شود و با انتقال به منزل جدیدتان نیز، فرشی مرتب و تمیز را داشته باشید. اگر شرایط شست و شوی فرش را ندارید قیل از بسته بندی چند ساعت فرش را زیر آفتاب پهن کنید تا نور خورشید بعضی از آلودگی های فرش را بگیرد.

قدم دوم :

راه یا شیب فرش را پیدا کنید ، الیاف هر فرش دارای جهت خاصی هستند و برای بسته بندی حتما باید بدانید که راه فرش به کدام جهت است ، برای انجام اینکار کف دست خود را روی سطح فرش قرار دهید و اندکی روی فرش بکشید ، بلافاصله بعد از این کار حس میکنید و متوجه میشوید که یک نوع مقاومت در یکی از جهت های جرکت شما وجود دارد ، سمتی که حرکت دست راحتتر صورت میگیرد ، راه و جهت فرش همان سمت است.

قدم سوم :

فرش را به سمت بالا بچرخانید ، قبل از اینکه فرش را بسته بندی لول کنید ، باید فرش را به سمت بالا بچرخانید به طوری که سمت بالا و پایین فرش در صورت روهم انداختن با هم روبه رو شوند ، رعایت این نکته در بسته بندی فرش بسیار مهم است زیرا اگر قالی و فرش خود را متوازن و مرتب لوله نکنید ، یک طرف فرش سنگین تر از طرف دیگر آن میشود و به این ترتیب حمل آن را در اسباب کشی با مشکل و خطر روبه رو میکند.

قدم چهارم :

بعد از انجام این مراحل نوبت به لوله کردن فرش میرسد ، لول کردن یا به اصلاح دقیق تر رول کردن فرش باید از ناحیه بالا یا پایین فرش صورت بگیرد و بعد به آرامی پشته و ریشه های فرش را به سمت داخل لوله کنید و حرکت رو به جلو را آرام آرام شروع کنید تا یک لوله باریک از فرش شکل بگیرد . دقت داشته باشید برای جمع کردن فرش به نحو صحیح بهتر است این کار را تنها انجام ندهید و استفاده از دو فرد یا استخدام کارگربسته بندی روند بسته بندی فرش را برای شما آسان تر میکند.

قدم پنجم : خم کردن فرش و قالی و حرکت دادن آن به جلو ، با این حرکت فرش کم کم جمع میشود و لوله اولیه ای که شکل داده بودید تنگ تر و بزرگتر میشود ، سپس از از طناب و ریسه برای نگه داشتن و حفظ بسته بندی فرش استفاده کنید.

نکته : در این مرحله استفاده از نوار چسب زیاد توصیه نمیشود و ممکن است به فرش آسیب برساند ، بنابراین اگر قالی شما قیمتی است به هیچ وجه از نوار چسب استفاده نکنید.

قدم ششم :

بعد از لول کردن فرش برای بسته بندی آن از پلاستیک استفاده نکنید . این کار یکی از اشتباهات رایج هنگام بسته بندی فرش است ، بسیاری از افراد برای اینکه پلاستیک ارزان قیمت تر میباشد از آن برای بسته بندی هر وسیله ای که در منزل دارند استفاده میکنند ، اما این کار به هیچ وجه توصیه نمیشود زیرا کالای شما ، مخصوصا اگر ارزشمند باشد ، با پلاستیک هیچ حفاظت و امنیتی نخواهد داشت.

بسته بندی قالی

بسته بندی فرش با پلاستیک ، هیچگونه حفاظتی از فرش شما را در برابر آسیب ها خارجی راه مثل باران و باد و برف و خاک و غبار ندارد. به علاوه پلاستیک به علت جذب رطوبتی که دارد باعث میشود محیط فرش شما ، مستعد رشد قارچ بشود. به همین دلیل اگر از پلاستیک برای بسته بندی فرش استفاده میکنید حتما و حتما از کاغذهای قهوه ای رنگ گرافت استفاده کنید و ابتدا فرش را با آنها بپوشانید و سپس دور آن پلاستیک بکشید.

نکات طلایی حمل و جابه جایی فرش و قالی 

در این مقاله تعدادی از نکات و موارد کلیدی مهم برای شما عزیزان و همشهریان تهرانی در زمینه بسته بندی و حمل و نقل فرش و قالی را ذکر کردیم تا با آگاهی از آنها بهتر بتوانید به اسباب کشی و رفتن به منزل جدید اقدام کنید.
 • منزل جدید (خانه، آپارتمان و یا ویلا) که قرار است فرش و قالی به آنجا انتقال داده شود. پیش از برن فرش و قالی تمیز کنید. در صورت نیاز به از بین بردن حشرات اقدام کنید
 • دقت کنید که فرش یا قالی شما سالم باشد و دچار مسائلی مثل بیدزدگی یا لکه نباشد.
 • از گذاشتن فرش در مکانی که رطوبت آن زیاد است خودداری کنید. به خاطر داشته باشید رطوبت میتواند فرش و قالی شما را به مرور زمان و کم کم بپوساند.
 • تا جایی که میتوانید در منزل جدید، فرش و قالی را دور از آتش مثل شومینه یا تابش مستقیم آفتاب (نور شدید و یا گرمای زیاد هم می تواند. در دراز مدت به قالی و فرش آسیب وارد کند) قرار دهید.
 • برای جابجایی فرش اصلا عجله نکنید گاهی لازم است برای این کار از دو نفر کمک بگیرید.
 • زمان جابجایی، اول فرش را به اصطلاح رول یا لوله کنید.
 • زمان بلند کردن فرش دقت کنید که سطح زیر آن آسیب نبینند و با دیوار یا زمین برخورد نکند تا کثیف نشود.
 • برای بسته بندی فرش و قالی میتوانید از نایلون های بزرگ مخصوص فرش استفاده کنید و آنرا با طناب ببندید.
فرش و اسباب کشی
 در آخر اگر قصد استفاده از خدمات باربری جابه جا بار و استخدام کارگر بسته بندی و کارگر حمل بار در تهران دارید میتوانید همین حالا با مشاورین باربری ما با شماره ۱۷۷۷تماس بگیرید و در خواست و سوال خود را مطرح کنید.

برای رزرو باربری با شماره ۱۷۷۷ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *