بسته بندی فرش برای جابجایی

لیست بسته بندی فرش برای جابجایی
جستجوی بسته بندی فرش برای جابجایی
تلفن بسته بندی فرش برای جابجایی
 باربری
 باربری
 باربری
garranty باربری تهران garranty

خدمات تخصصی باربری بسته بندی فرش برای جابجایی

باربری و اتوبار جا ب جا بار نزدیک به 30 سال سابقه فعالیت، توانسته است به یکی از بهترین و معتبرترین شرکت های فعال در زمینه ارائه خدمات جابجایی و حمل بار در تهران تبدیل شد. جا ب جا بار همیشه سعی داشته است تا فرآیند اسباب کشی با کمترین قیمت در تهران را ارائه دهد و همواره کیفیت خدمات خود را حفظ کند. حمل بار در تهران بصورت شبانه روزی با ماشین های مخصوص انجام می شود و برای هماهنگی می توانید با شماره تلفن چهار رقمی 1777 بدون نیاز به پیش شماره تهران با ما تماس بگیرید.
garranty garranty garranty
شرکت باربری و اتوبار جا ب جا بار

باربری و اتوبار  بسته بندی فرش برای جابجایی

بسته بندی کردن فرش برای اسباب کشی و نقل مکان به نظر سخت و پیچیده نیست ، شاید فکر کنید کافی است فقط فرش را لول کنید و تمام ! اما باید بدانید که این همه کار نیست.

خدمات تخصصی انواع محتوا در 9 زبان با گارانتی کیفیت >

بسته بندی فرش برای جابجایی


بسته بندی کردن فرش برای اسباب کشی و نقل مکان به نظر سخت و پیچیده نیست ، شاید فکر کنید کافی است فقط فرش را لول کنید و تمام ! اما باید بدانید که این همه کار نیست.

بسته بندی فرش برای جابجایی

بسته بندی کردن فرش برای اسباب کشی و نقل مکان به نظر سخت و پیچیده نیست ، شاید فکر کنید کافی است فقط فرش را لول کنید و تمام ! اما باید بدانید که این همه کار نیست. بسته بندی فرش مثل سایر بسته بندی لوازم منزل و وسایل اداری ، ریزکاری هایی دارد که در نتیجه دنیایی از تفاوت را ایجاد میکند  .

 بسته بندی فرش برای اسباب کشی در ۶ قدم

همانطور که بسته بندی ظروف آشپزخانه ،کتاب ها ، لباس ها و مبلمان منزل شما نیاز به برنامه و استفاده از کارتن بسته بندی خوب دارد، رعایت نکردن آنها باعث آسیب و وسایل آشپرخانه و شکستن ظروف چینی و چروک شدن لباس ها میشود ، بسته بندی فرش نیز نیازمند اصول و روش خاص بسته بندی است .

pack-carpet

برای جمع کردن فرش به چه وسایلی نیاز داریم ؟

باید این مسئله رو یادآور کنیم که برای بسته بندی فرش منزل شما ، تهیه کمربند برای بستن فرش لوله شده از مهمترین موارد است که البته تهیه آن فوق العاده سخت و گران است.

تیم مشاوره باربری جابه جا در این به شما لوازم بسته بندی ، ابزارهای ساده تر و ازران تر را برای بسته بندی فرش های منزلتان معرفی میکند :

 1. چند تکه کاغذ کرافت در ابعاد مختلف
 2. چند قطعه نخ و ریسه و طناب برای بستن فرش
 3.  نوار بسته بندی
کاغذ کرافت

مراحل بسته بندی فرش در اثاث کشی

قدم اول : 

فرش را قبل از هرگونه اعمال عملیات بسته بندی تمیز کنید و حدالامکان آنرا بشویید تا از هرگونه گرد و غبار و کثیفی که دارد تمیز شود و با انتقال به منزل جدیدتان نیز، فرشی مرتب و تمیز را داشته باشید. اگر شرایط شست و شوی فرش را ندارید قیل از بسته بندی چند ساعت فرش را زیر آفتاب پهن کنید تا نور خورشید بعضی از آلودگی های فرش را بگیرد.

قدم دوم :

راه یا شیب فرش را پیدا کنید ، الیاف هر فرش دارای جهت خاصی هستند و برای بسته بندی حتما باید بدانید که راه فرش به کدام جهت است ، برای انجام اینکار کف دست خود را روی سطح فرش قرار دهید و اندکی روی فرش بکشید ، بلافاصله بعد از این کار حس میکنید و متوجه میشوید که یک نوع مقاومت در یکی از جهت های جرکت شما وجود دارد ، سمتی که حرکت دست راحتتر صورت میگیرد ، راه و جهت فرش همان سمت است.

قدم سوم :

فرش را به سمت بالا بچرخانید ، قبل از اینکه فرش را بسته بندی لول کنید ، باید فرش را به سمت بالا بچرخانید به طوری که سمت بالا و پایین فرش در صورت روهم انداختن با هم روبه رو شوند ، رعایت این نکته در بسته بندی فرش بسیار مهم است زیرا اگر قالی و فرش خود را متوازن و مرتب لوله نکنید ، یک طرف فرش سنگین تر از طرف دیگر آن میشود و به این ترتیب حمل آن را در اسباب کشی با مشکل و خطر روبه رو میکند.

قدم چهارم :

بعد از انجام این مراحل نوبت به لوله کردن فرش میرسد ، لول کردن یا به اصلاح دقیق تر رول کردن فرش باید از ناحیه بالا یا پایین فرش صورت بگیرد و بعد به آرامی پشته و ریشه های فرش را به سمت داخل لوله کنید و حرکت رو به جلو را آرام آرام شروع کنید تا یک لوله باریک از فرش شکل بگیرد . دقت داشته باشید برای جمع کردن فرش به نحو صحیح بهتر است این کار را تنها انجام ندهید و استفاده از دو فرد یا استخدام کارگربسته بندی روند بسته بندی فرش را برای شما آسان تر میکند.

قدم پنجم :
خم کردن فرش و قالی و حرکت دادن آن به جلو ، با این حرکت فرش کم کم جمع میشود و لوله اولیه ای که شکل داده بودید تنگ تر و بزرگتر میشود ، سپس از از طناب و ریسه برای نگه داشتن و حفظ بسته بندی فرش استفاده کنید.

نکته : در این مرحله استفاده از نوار چسب زیاد توصیه نمیشود و ممکن است به فرش آسیب برساند ، بنابراین اگر قالی شما قیمتی است به هیچ وجه از نوار چسب استفاده نکنید.

قدم ششم :

بعد از لول کردن فرش برای بسته بندی آن از پلاستیک استفاده نکنید . این کار یکی از اشتباهات رایج هنگام بسته بندی فرش است ، بسیاری از افراد برای اینکه پلاستیک ارزان قیمت تر میباشد از آن برای بسته بندی هر وسیله ای که در منزل دارند استفاده میکنند ، اما این کار به هیچ وجه توصیه نمیشود زیرا کالای شما ، مخصوصا اگر ارزشمند باشد ، با پلاستیک هیچ حفاظت و امنیتی نخواهد داشت.

بسته بندی قالی

بسته بندی فرش با پلاستیک ، هیچگونه حفاظتی از فرش شما را در برابر آسیب ها خارجی راه مثل باران و باد و برف و خاک و غبار ندارد. به علاوه پلاستیک به علت جذب رطوبتی که دارد باعث میشود محیط فرش شما ، مستعد رشد قارچ بشود. به همین دلیل اگر از پلاستیک برای بسته بندی فرش استفاده میکنید حتما و حتما از کاغذهای قهوه ای رنگ گرافت استفاده کنید و ابتدا فرش را با آنها بپوشانید و سپس دور آن پلاستیک بکشید.

نکات طلایی حمل و جابه جایی فرش و قالی 

در این مقاله تعدادی از نکات و موارد کلیدی مهم برای شما عزیزان و همشهریان تهرانی در زمینه بسته بندی اثاثیه منزل و حمل و نقل فرش و قالی را ذکر کردیم تا با آگاهی از آنها بهتر بتوانید به اسباب کشی و رفتن به منزل جدید اقدام کنید.

 • منزل جدید (خانه، آپارتمان و یا ویلا) که قرار است فرش و قالی به آنجا انتقال داده شود. پیش از برن فرش و قالی تمیز کنید. در صورت نیاز به از بین بردن حشرات اقدام کنید
 • دقت کنید که فرش یا قالی شما سالم باشد و دچار مسائلی مثل بیدزدگی یا لکه نباشد.
 • از گذاشتن فرش در مکانی که رطوبت آن زیاد است خودداری کنید. به خاطر داشته باشید رطوبت میتواند فرش و قالی شما را به مرور زمان و کم کم بپوساند.
 • تا جایی که میتوانید در منزل جدید، فرش و قالی را دور از آتش مثل شومینه یا تابش مستقیم آفتاب (نور شدید و یا گرمای زیاد هم می تواند. در دراز مدت به قالی و فرش آسیب وارد کند) قرار دهید.
 • برای جابجایی فرش اصلا عجله نکنید گاهی لازم است برای این کار از دو نفر کمک بگیرید.
 • زمان جابجایی، اول فرش را به اصطلاح رول یا لوله کنید.
 • زمان بلند کردن فرش دقت کنید که سطح زیر آن آسیب نبینند و با دیوار یا زمین برخورد نکند تا کثیف نشود.
 • برای بسته بندی فرش و قالی میتوانید از نایلون های بزرگ مخصوص فرش استفاده کنید و آنرا با طناب ببندید.
فرش و اسباب کشی

 در آخر اگر قصد استفاده از خدمات باربری جابه جا بار  به عنوان بهترین باربری در تهران و استخدام کارگر بسته بندی و کارگر حمل بار در تهران دارید میتوانید همین حالا با مشاورین باربری ما با شماره ۱۷۷۷تماس بگیرید و در خواست و سوال خود را مطرح کنید.

برای رزرو باربری با شماره ۱۷۷۷ تماس بگیرید

شماره باربری

سوالات متداول درباره باربری تهران

 آیا از شرکت باربری برای اسباب کشی استفاده کنیم؟

چطور بهترین شرکت باربری قابل اعتماد را پیدا کنیم ؟

اسباب کشی به انگلیسی؟

در اسباب کشی با جواهرات و اقلام با ارزش چه کار باید بکنم؟

آیا خانواده من برای اسباب کشی آماده هستند؟

 هزینه های اسباب کشی منزل در باربری تهران چقدر است؟

چگونه کامیون باربری تهران برای اسباب کشی اجاره کنیم؟

تفاوت باربری تهران و اتوبار تهران در چیست؟روز اسباب کشی چی کار کنیم؟