سلام ، به سایت باربری تهران - جابه جا بار خوش آمدید

باربری در تهران متخصص در حمل و جا ب جایی و بسته بندی حرفه ای اثاثیه و بار در سراسر تهران

چه روزی اسباب کشی کنیم؟

آخرین ویرایش در۲۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۷
چه روزی اسباب کشی کنیم؟

انتخاب بهترین روز برای اسباب کشی در ابتدا بسیار سخت به نظر میرسد، انتخاب روز مناسب برای اسباب کشی به عواملی خیلی زیاد بستگی داره از جمله ساعات کاری پدر و مادر، ساعات مدرسه رفتن بچه ها، تغییرات آب و هوایی، ماه های قمری و خیلی از موارد دیگر که مختص به هر خانواده و انتخاب روز اسباب کشی شان می‎باشد. در مقالات گذشته به طور جامع راهنمای اسباب کشی را در اختیارتان قرار داده ایم. حال اگر به دنبال آن هستید که بهتریم روز برای اسباب کشی را انتخاب نمایید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

چه روزی برای اسباب کشی خوب است؟

پیشنهاد اول ما این است که از خدمات مشاوره باربری برای تعیین بهترین روز اسباب کشی با وانت بار استفاده کنید. بعد از آن ما در این مقاله با ارائه ترفندهایی به شما کمک می‎کنیم که انتخاب روز مناسب برای شما آسان شود

1777

شماره تماس باربری : ۱۷۷۷

اسباب کشی در ماه محرم 

ماه محرم به ویژه دهه اول آن برای مردم ایران به ویژه شیعیان از اهمیت بالایی برخوردار است، اکثر افراد برای حفظ حرمت این روزها خیلی از فعالیت های روزانه خود را کنسل میکنند، اسباب کشی هم جزو همان فعالیت هایی است که معمولا در این ماه کمتر و در دهه اول به هیچ وجه انجام نمیشود. در حالکیه هیچ حکمی شرعی برای انجام دادم یا انجام ندادن جابه جایی در این ماه وجود ندارد.

اسباب کشی در ماه رمضان

اسباب کشی در ماه رمضان ، به دلیل روزه گرفتن افراد و کارگرهای بسته بندی و اسباب کشی معمولا در طی روز انجام نمیگیرد و بیشتر افراد هنگامی که روزه نیستند و هوا خنک تر است جا به جا میشوند، بنابراین بهترین زمان برای اسباب کشی در ماه رمضان بعد از افطار و سحر میباشد. شرکت های باربری نیز معمولا خدمات خود را در همین تایم ارائه میدهند.
باربری جابه جا بار، ارائه دهنده خدمات فروش لوازم بسته بندی و حمل بار در سراسر تهران، در ماه مبارک رمضان نیز خدمات خود را با بهترین کیفیت ارائه می‎دهد.

روز اسباب کشی

اسباب کشی در شب قدر

اثاث کشی در شب های قدر ماه مبارک رمضان ، که شب های احیا و شهادت حضرت علی (ع) میباشد تا حد امکان، بهتر است انجام نشود. در شب های قدر ، مردم درگیر مراسم مذهبی و عزاداری های خود هستند و اغلب کسی به فکر اسباب کشی نیست. در وافع فضیلت این شب ها به قدری زیاد است که یک دقیقه از دست دادن آن روا نیست به همین علت خیلی کم پیش میاید ، شخصی در این شب ها قصد اسباب کشی داشته باشد. به طور کلی بهتر است، روزهای شهادت رو برای اسباب کشی انتخاب نکنید.

انجام هر کاری و از جمله اسباب کشی منزل حتی در ماه های حرام مثل محرم و صفر با سایر ایام فرقی ندارد و ایام و زمان مستقلا در سعادت ‌و نحوست تاثیری ندارند. البته بهتر است کارها و از جمله اسباب کشی به گونه ای انجام شود که موجب آزار و اذیت دیگران نشود.

اسباب کشی در زمان قمر در عقرب

مردم ایران به مسائل دینی و مذهبی اهمیت زیادی میدهند . تمایل دارند در هر تغییر زندگی خود مثل اسباب کشی ، نظر دین را نیز بدانند. زیرا دوست دارند خانه جدید برایشان پر از خیر و برکت و به دور از نحسی باشد.

از جمله مواردی که در دین بسیار به آن تاکید شده است. زمان و ساعات قمر در عقرب است که شایسته است بنابه سفارش و دستورات دینی در ساعات قمر در عقرب -که جدولش در اینترنت یا تقویم های نجومی موجود است- از انجام کارهای اساسی نظیر عقد ازدواج، شروع کسب و کار، اسباب کشی، تعیین و تغییر نام و گذاشتن سنگ بنا و کلاً انجام هر یک از کارهای اساسی پرهیز کنیم.

البته انجام اسباب کشی و سایر اعمال در ایام نحس و قمر در عقرب علاو بر علمای دینی از نظر منجمین نیز نکوهیده شده است.

moon

قمر در عقرب به این معنا است که برای ساکنین زمین، کره ماه برابر صورت فلکى عقرب‌‌ واقع شده است، ماه (قمر) در طول یک سال قمری، که حدود ۲۹٫۵ روز است، یکبار به طور کامل دور زمین می چرخد! که به دوازده قسمت تقسیم شده  و برج هایی نیز برای هر یک از این دوازده صورت فلکی انتخاب شده؛ حمل، ثور، جوزاء، سرطان، اسد، سنبله، میزان، عقرب، قوس، حوت، دلو، جدی.

اثاث کشی در قمر در عقرب

قمر در عقرب حدود دو و نیم روز (۶۰ ساعت) می باشد، اما با توجه به اینکه در روایات عبارت “قمر در عقرب” آمده و مشخص نشده که آیا منظور قمر در صورت فلکی عقرب است یا این که قمر در برج عقرب است؟ لذا بهتر است مراعات احتیاط گردد و دو روز به آن افزود و جمعاً چهار روز و نیم محاسبه کرد، البته روزهای قمر در عقرب در هر سال متفاوت است و باید هر سال محاسبه شوند .

البته ذکر این حدیث گرانقدر در اینجا موجب هدایت و باعث آرامش است که راههایی برای بر حذر بودن از نحوست ایّام نیز وجود دارد. راه حلّی که اهل بیت(ع) برای این امر ارائه نموده اند صدقه دادن است. روایات فراوانی از حضرات معصومین(ع) وارد شده که نحوست ایّام با صدقه دادن برطرف می شود. «عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ(ع):مَنْ تَصَدَّقَ بِصَدَقَهٍ إِذَا أَصْبَحَ دَفَعَ اللَّهُ عَنْهُ نَحْسَ ذَلِکَ الْیَوْم‏.»(۳) هر کس صبح صدقه دهد خدا نحوست آن روز را از دفع می کند.

اسباب کشی در روز های بارانی

اسباب کشی در روز های بارانی هم توصیه نمیشود، علاوه بر لیز بودن جاده ها و مسیر های ارتباطی ، خیلی از مردم از گذشته تا کنون اعتقاد داشتند که اسباب کشی در روز بارانی باعث میشود در منزل جدید روزهای زیادی را غمگین و ناراحت باشید. هرچند این حرف یک خرافه میباشد اما بسیاری از مردم آن را باور دارند و تنها به همین دلیل در روزهای بارانی اسباب کشی نمیکنند. جدا از همه این صحبتت ها اسباب کشی در روز بارانی، به احتمال زیاد منجر به خیس شدن اثاثیه شما میشود.

move in rainy day

اسباب کشی در روز شنبه و چهارشنبه

شنبه: در روایتی از امام رضا (ع) از پدرانش درباره شنبه تا پنجشنبه از پیامبر (ص) نقل شده است که از خدا برای امتش چنین درخواستی کرد: «الهم بارک لأمتی فی بکورها یوم سبتها و خمیسها؛ خدایا! در صبحگاهان امت من در روز شنبه و پنج‌شنبه برکت قرار ده» طبق توصیه ها و روایات اسباب کشی نیز در روز شنبه از هر لحاظ عالی و خوب است.

چهارشنبه: امام رضا(ع) به روایت از پدرانش فرمود: رسول خدا (ص) فرموده است: آخرین چهارشنبه هر ماه همواره روز نامبارکی است.قابل ذکر است بر مبنای روایاتی که درباره صدقه و آثار آن آمده است، استعداد نحس و ناخوش ‌آیندی که درباره روز چهارشنبه ذکر شده با صدقه دفع می‌شود.

اسباب کشی در روز شنبه و چهارشنبه

اسباب کشی در روز جمعه

اکثر افراد، از بین تمام روزهای هفته، جمعه را برای اسباب کشی انتخاب میکنند. علت آن هم مشخص است ، روز جمعه اکثر افراد تعطیل هستند و تصور بر این هست که شهر نیز خلوت تر است. اما از آنجایی که همه همین فکر را میکنند در نتیجه این روز برخلاف تصور برای اسباب کشی روز شلوغی است. شرکت های باربری هم معمولا در روز جمعه سرویس آزاد برای خدمات باربری در اختیار ندارند زیرا از قبل سرویس هایشان رزرو شده است.

اگر در شمال تهران هستید و یا قصد اسباب کشی به این منطقه از تهران را دارید، میتوانید از خدمات باربری در شمال تهران استفاده کنید.

اگر از شلوغی و هرج و مرج خوشتان نمیاید، پیشنهاد ما را به عنوان مشاوره باربری بپذیرید و روزی از وسط هفته را برای زمان جابه جایی و نقل مکان خود انتخاب کنید.
با انتخابی روزی از اواسط هفته برای اسباب کشی میتوانید در هزینه های مصری خود نیز صرفه جویی داشته باشید، به دلیل کم بودن تقاضا، تخفیف میانه هفته ای برای هزینه های اسباب کشی و کرایه کاشین از باربری ها به شما تعلق میگیرد.

روز جمعه، شلوغترین روز هفته برای اسباب کشی، دارای نکاتی منفی است:

  • قیمت های تخفیف در روز جمعه افزایش می یابد
  • وکلای دادگستری،مغازه های املاکی و بانک ها نیز روز جمعه تعطیل هستند
  • ترافیک روز جمعه هزینه های حمل و نقل را افزایش می دهد
  • تاخیر در فروش ملک
  • دسترسی سخت به ماشین باربری

چرا جمعه بهترین روز اسباب کشی است؟

باوجود تمام نکات گفته شده هنوز هم برخی از افراد روز جمعه را بهترین روز برای اسباب کشی میدانند . حال به بررسی نکات مثبت روز جمعه به عنوان بهترین روز برای اسباب کشی میپردازیم:
دلیل اصلی این که تعداد زیادی از مردم در روز جمعه اسباب کشی میکنند، به این دلیل است که این  روز آخر هفته است. این روز سنتی برای اسباب کشی و نقل مکان به خانه جدید شماست و به راحتی قابل فهم است که چرا این روز محبوب است. از طرفی روز جمعه تنهای روزی است که همه اعضای خانواده در کنار هم هستند و میتوانند برای یک اسباب کشی به یکدیگر کمک کنند و دیگر درگیر مسائل کاری و درسی و دانشگاهی نیستند.

نکته : نکاتی که بیان شد، صرفاً برای آگاهی بیشتر بود که رعایت آن دارای نکات مثبت است، اما اگر به خاطر مشکلاتی نمی توانید این مسایل را رعایت کنید، به خودتان سخت نگیرید و با دادن صدقه مشکلات احتمالی را دفع کنید تا مبادا دچار وسواس شوید و با شرکت خدمات حمل بار و اسباب کشی مورد نظر تماس بگیرید  روز اسباب کشی را انتخاب و ماشین رزرو کنید.

برای رزرو خدمات باربری و استفاده از مشاوره رایگان با متخصصین ما همین حالا با شماره تلفن ۱۷۷۷ باربری در تهران تماس پیدا کنید.

4474196688372002 1777

13 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.