شماره باربری7 7 7 1

کارتن اسباب کشی و بسته بندی

دسته بندی : بسته بندی دوشنبه 08 آوریل - 17:10 تاریخ انتشار :

چه نوع کارتن برای بسته بندی لوازم منزل مناسب است ؟

شماره باربری

شماره تماس باربری : ۱۷۷۷

انتخاب کارتن و جعبه مناسب برای بسته بندی لوازم و به دنبال جا به جایی به مکان جدید بسیار مهم است .کارتن مخصوص اسباب کشی ، از لحاظ اندازه و مقاومت باید استاندارد باشد، در حالی که قطعا وسوسه انگیز است که همه چیز را در بزرگترین جعبه ای که ممکن است پرتاب و آن را جا به جا کنید!

 

برای رزرو باربری با شماره ۱۷۷۷ تماس بگیرید

 

کارتن اسباب کشی در غرب تهران

box packaging
 box-24

کارتن بسته بندی که به شکل راه راه هستند ، اغلب مقاومت بالایی برای بسته بندی ندارند ، در عین حال این نوع کارتن دارای دیزاین و کارایی خاصی میباشد. کارتن موج دار ساخته شده از یک طرح کاغذ تا شونده، به نام "fluting"، که بین دو لایه قرار دارد. با توجه به نوع لوازمی که برای بسته بندی در نظر دارید باید کارتن مناسب هم انتخاب کنید، کارتت اسباب کشی در طیف گسترده ای از وزن حمل، محافظت در برابر رطوبت و ارائه راه حل های بسته بندی پایدار حیاتی است. سفارش کارتن برای حمل تقریبا هر کالا، از مفازه های محصولات غذایی و داروخانه ها و دیگر صنعت هایی که در آنها کارتن زیاد استفاده میشود ، امکان پذیر است .

 • نکته : استفاده از کارتن های کاغذی از لحاظ اینکه از جنس کاغذ هستند و بعد از مصرف به طبیعت آسیبی نمیرسانند هم بسیار اهمیت دارد و استفاده از آنها نسبت کیسه های پلاستیکی ارجعیت پیدا میکند.

سفارش کارتن و بسته بندی

باربری جابه جا از جمله باربری های در تهران هست که خدمات بسته بندی لوازم و اثاث منزل را هم انجام میدهد ، بنابراین شما میتوانید از طریق تماس با شماره تلفن ۱۷۷۷ ، خدمات بسته بندی خود را سفارش دهید ، کارتن فروشی بخرید ، کارگر جهت اسباب کشی و یا کارگر جهت بسته بندی استخدام کنید و درنهایت میتوانید ماشین مورد نظر خودتان برای باربری را از ما بخواهید.

مزایا و معایب استفاده از کارتن و جعبه های مقوایی

جعبه های مقوایی محصولاتی هستند که برای بسته بندی استفاده میشوند ، همچنین برای محافظت از کالاها و محصولات ضروری نیز به کار میروند. این جعبه ها در طبیعت قابل جذب شدن هستند، بنابراین شما می توانید از آنها در حرکت و جا به جایی و بسته بندی لوازم خانه استفاده کنید.

در اینجا لیستی از مزایا و معایب جعبه و کارتن های مقوایی را آورده ایم :

مزایای جعبه های مقوایی:

 • ساخته شده از منابع تجدید پذیر: جعبه های مقوایی از خمیر کاغذ ساخته شده است. این خمیر کاغذ تجدیدپذیر است زیرا از چوب درخت و کاج بدست می آید.
 • صرفه جویی در مصرف انرژی: مصرف انرژی در ساخت این جعبه ها در مقایسه با مواد بسته بندی دیگر ، بسیار کمتر است.
 • قابل استفاده مجدد: این جعبه ها را می توان دوباره و دوباره استفاده کرد.
 • خاصیت  یکبار مصرف: جعبه های مقوایی بازیافتی بسیار دوستدار طبیعت هستند. آنها به راحتی پس از استفاده میتوانند جذب طبیعت بشوند.
 • سبک وزن: کارتن های مقوایی در هنگام بسته بندی، بارگیری و تخلیه بسیار سبک و مناسب برای حمل هستند.
 • قیمت کارتن بسته بندی بسیار ارزان است

 • به راحتی قابل دسترس هستند ، شما میتوانید هر مغازه و سوپر ملرکتی کارتن فروشی را بخرید.

معایب جعبه های مقوایی:

 • برای جابه جایی و حمل وسایل سنگین مناسب نیستند : این جعبه ها برای بسته بندی موارد خاص و سنگین طراحی نشده اند.
 • ممکن است تغییر شکل بدهند : جعبه های مقوایی کارتن ممکن است تحت فشار شدید تغییر شکل  بدهند.
 • بدر برابر نفوذ رطوبت و آب مقاوم نیستند: آنها بهترین گزینه برای ضد آب بودن و سایر انواع مایعات نیستند.

چگونه بهترین کارتن مناسب برای اسباب کشی را انتخاب کنیم؟

اول، شما باید با انواع مختلف کارتن و جعبه ها آشنا شوید. سپس بر اساس لوازمی که قصد بسته بندی آنرا دارید، اعم از اینکه چه اقلامی هستند : شکستنی ،ظروف چینی، لوازم آشپزخانه، وسایل برقی و... کارتن مناسب را انتخاب کنید. مدت زمان نگه داری اثاث منزل و مکان نگهداری لوازم نیز در انتخاب جعبه و کارتن جهت اسباب کشی باید در نظر گرفته شود.

انواع کارتن بسته بندی

چه نوع از جعبه های مقوایی برای اسباب کشی استفاده میشوند ؟

اغلب اوقات وقتی صحبت از کارتن بسته بندی میشود، ذهن به سمت کارتن ها و جعبه های مقوایی کشیده میشود. انتخاب کارتن مقوایی برای بسیاری از جا به جایی ها و اسباب کشی ها مناسب است. زیرا جعبه مقوایی : ارزان، سبک ، قابل حمل و  قابل برچسب گزاری است و کار کردن با آنها برای بسته بندی لوازم منزل بسیار راحت میباشد. به علاوه، زمانی که دیگر نیازی به استفاده از آنها نیست، میتوانید به راحتی آنها را دور بیندازید و یا به بازیافت بسپارید. با این حال، در شرایطی که لوازم منزل شما برای مدت زمان طولانی احتیاج به بسته بندی دارند، کارتن مقوایی لزوما مناسب نیست. زیرا کارتن مقوایی مستعد آسیب پذیری در شرایط خاص، از جمله گرما و رطوبت است. آنها همچنین برای بسیاری از حشرات و جوندگان جذاب هستند. اگر قصد جا به جایی و حرکت در مسیری را دارید که آب و هوای آن متغیر و غیر قابل پیش بینی است و یا میخواهید کارتن های بسته بندی لوازم را در مکانی مانند گاراژ یا  انبار و پارکینگ، برای مدتی طولانی نگه دارید . باید بدانید که علاوه بر جعبه ها لوازم درون آن ها نیز ممکن است در معرض خطر و آسیب باشند . مخصوصا اگر مکان نگهداری کارتن ها مرطوب باشد، احتمال پیدایش و رشد کپک وجود دارد. اما اگر انبار نگه داری کارتن لوازم منزل شما دارای سیستم تهویه و کنترل هوا باشد ، نگرانی های شما بسیار کمتر خواهد بود.

جعبه های مخصوص برای بسته بندی چه وسیله هایی کاربرد دارند ؟

برای لوازمی که ارزشمند و شکستنی هستند. از جعبه مخصوص استفاده کنید که برای وسایل خاص طراحی و ایمن شده اند. در صورتی که جعبه مخصوص اصلی اولیه را نگه داشتید. از همان استفاده کنید در غیر این صورت میتوانید جعبه مخصوصی برای تلویزیون و کامپیوتر ، وسایل دکوراسیون منزل ، لوازم برقی ، ظروف چینی و شکستنی و... را از فروشگاه های لوازم خانگی تهیه کنید.این جعبه های مخصوص در ۲ نوع کارتن و پلاستیک موجود هستند که انتخاب آن با شماست. جعبه های مخصوص کمی گران تر از جعبه های سنتی هستند، اما راحتی و امنیت قابل قبولی دارند.

کاربرد سطل های پلاستیکی در بسته بندی لوازم منزل

سطل پلاستیکی برای بسته بندی موارد خاص استفاده میشود، زیرا عایق رطوبت، گرما و هر چیز دیگری است و همچنین قابل انعطاف و سبک است. سطل پلاستیکی به دلیل جنس محکمی که دارند برای بسته بندی در مدت زمان طولانی استفاده میشوند. از طرفی شما دیگر نیازی به برچسب گزاری و بسته بندی ندارید. چون اغلب ظروف پلاستیکی درب دار هستند. سطل های پلاستیکی قیمت بالاتری نسبت به کارتن مقوایی دارند که این افزایش قیمت با داشتن مزایای بیشتر قابل درک است. در حال اگر به دنبال نگه داری لوازم برای طولانی مدت ، یا در انباری با شرایط غیر استاندارد هستید، سطل پلاستیکی انتخاب بسیار خوبی است.

 کارتن اسباب کشی در چه اندازه هایی وجود دارند ؟

مورد دیگری که باید رعایت شود اندازه کارتن انختخابی شماست. انتخاب کارتن با اندازه مناسب برای بسته بندی لوازم خانه و اداره حائز اهمیت است. وزن نسبی لوازمی که داخل کارتن قرار میگیند باید با اندازه کارتن در تناسب باشد. در ادامه انواع کارتن بسته بندی در اندازه های مختلف به شما معرفی میکنیم. مقیاس اندازه را برای سطل های پلاستیکی نیز باید در نظر بگیرید. (با توجه به این نکته که ظرفهای پلاستیکی قادر به نگهداری وزن کمی هستند).

کارتن بسته بندی با ابعاد کوچک

ابعاد استاندارد کارتن کوچک حدود ۱۶ *  ۱۲٫۵ *۱۲٫۵ متر مکعب است. کارتن کوچک برای بسته بندی وسایل کوچک و تقریبا سنگین استفاده میشود مانند کتاب ها، و همچنین موارد شکننده مانند ظروف و گلدان ها، برای بسته بندی در این کارتن مناسب هستند. اکثر کارتن های کوچک می توانند به راحتی تا ۴۰ کیلوگرم وزن را نگه داری کنند، اما برای ایمن بیشتر، معمولا توصیه نمی شود که وزن اقلام داخل کارتن بسته بندی بیش از ۳۰ کیلوگرم باشد.

کارتن بسته بندی با ابعاد متوسط

کارتن بسته بندی متوسط ​​استاندارد دارای ابعادی در حدود  ۱۸ × ۱۸ × ۱۶ متر مکعب میباشد.از کارتون متوسط برای بسته بندی مواردی بزرگتر استفاده میشود . اقلامی که به بسته بندی و حعبه خاصی احتیاج ندارند مانند لباس، قابلمه و تابه ها و اسباب بازی ها. یک جعبه متوسط ​​می تواند به راحتی تا حدود ۶۰ کیلوگرم بسته بندی شود.

کارتن بسته بندی با ابعاد نسبتا بزرگ

کارتن نسبتا بزرگ برای بسته بندی به ابعاد ۲۰*۲۰*۲۴  متر مکعب است. این کارتن ها برای بسته بندی لوازمی مانند چرخ خیاطی ،اتو و آباژور، و وسایلی با اندازه متوسط و کوچک آشپزخانه مناسب هستند. و در حالی که اندازه کارتن بزرگتر از کارتن متوسط میباشد، اما از لحاظ ظرفیت وزن قابل حمل مقدار مشابه با کارتن متوسط را در خود جای میدهد. زیرا حمل بیشتر از ۶۰ کیلوگرم در یک کارتن بسیار سخت خواهد بود.

کارتن بزرگ بسته بندی

کارتن فوق العاده بزرگ حدود ۲۴ × ۲۰ × ۲۶  متر مکعب ابعاد دارد. کارتن های بسیار بزرگ تا وزن ۷۰ کیلوگرم را نیز میتوانند تحمل کنند، اما اگر شما آنها را بیش از حد پر کنید، حمل و بلند کردن آنها بسیار طاقت فرسا خواهد شد. مواردی را که در کارتن کوچک تر جا نمیشوند مانند بالش و پتو، پالتو  و وسایل بزرگتر آشپزخانه در کارتن بزرگ بسته بندی کنید.

کاور زیپ دار و جعبه درب دار جهت بسته بندی لوازم منزل

از کشو کمد و میزتوالت میتوانید به عنوان جعبه درب دار برای بسته بندی وسایل و اغلب لباس های خود استفاده کنید. همچنین میتوانید از کاور های زیپ داری که برای رخت خواب تعبیه شده اند و در اندازه های کوچک ، متوسط و بزرگ وحود دارند استفاده کنید. این کاور ها بسیار جا دار و زیبا هستند و با داشتن زیپ کاملا لوازم و لباس های شما را حفاظت میکنند.

نکات انتخاب کارتن جهت اسباب کشی

 •  کیفیت:
  جدا از  نوع و اندازه کارتنی که استفاده می کنید، مطمئن شوید که کیفیت آن بالا است. این بدان معنی است که هیچ شکاف و یا درزی ندارد و هیچ آسیبی که نشان از نفوذ آب باشد، در آن دیده نمیشود . حتی خرابی در یک کارتن میتاونید حمل بار و باربری شما را با تنش و مشکل مواجه کند، بنابراین بهتر است از کارتن های محکم و نو استفاده کنید.
 • چینش متناسب کارتن:
  اینکه هنگام جا به جایی و چیدن کارتن بسته بندی در کامیون جعبه های سبک تر را در بالای سنگین تر قرار دهید بسیار مهم است . در حالی که باید از فضای عمودی ماشین حمل بار استفاده کنید. شاید تمایل داشته باشید تمامی کارتن ها رو طوری قرار دهید که اطلاعات آنها رو به سقف باشد. اما اینکار اشتباه است. باید برچسب جعبه های خود را به وضوح در سمت دید خود قرار دهید. به طوری که بدانید که هر چیزی در بالای جعبه با وسایل شکستنی نچینید.
 • برچسب گذاری کارتن بسته بندی  را فراموش نکنید:
  مهم نیست چه نوع کارتن و در چه ابعادی استفاده می کنید، حتما آن را برچسب گذاری کنید، در این صورت می دانید چه چیزی در داخل کارتن است. این امر برای بسته بندی بسیار مهم است، زیرا غیرممکن است که به یاد داشته باشید دقیقا هنگام جمع آوری هر وسیله را در کدام کارتن و جعبه قرار دادید.
 • فضای خالی را پر کنید:
  برای جلوگیری از وقوع خطر در جابجایی، هر فضای خالی بین کارتن بسته بندی و جعبه ها را با انبوه مواد بسته بندی اضافی دیگر، مثل حوله یا پارچه پر کنید. این چیزها کارتن ها را در حین جا به جایی  پایدار نگه می دارند و به شما در جلوگیری از بروز خطرات جانبی کمک می کنند.

هنگام انتخاب کارتن برای بسته بندی اثاثیه، تمام عوامل فوق را در نظر بگیرید و به یاد داشته باشید مهمترین مسئله این است که وسایل خود را با خیال راحت بسته بندی کنید تا کلیه نکات و موارد ایمنی حفظ شوند. در حالی که همیشه امکان وقوع حادثه وجود دارد.

 
در انتها اگر احساس میکنید، زمان لازم برای بسته بندی لوازم منزل خود و انتخاب کارتن مناسب برای اثاث کشی را ندارید، میتوانید از خدمات بسته بندی و حمل بار ، اتوبار جا به جا بار در تهران و شمال تهران استفاده کنید.
برای رزرو و اطلاعات بیشتر با شماره ۱۷۷۷ تماس بگیرید.

4 پاسخ به “کارتن اسباب کشی و بسته بندی”

 1. nini گفت:

  سلاااااااام

  یه سوااااااال

  شما خودتونم کارتن میفروشید برای اسبابکشی ؟

  • باربری جا به جا گفت:

   بله در صورت درخواست کارتن فروشی برای اسباب کشی در اختیار شما قرار میگیرد.

 2. کارتنچی گفت:

  سلام جعبه چوبی هم دارید برای بسته بندی اثاثیه ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *