شبانه روزی

اسباب کشی در کرونا امری است که نمی‌توان از آن فرار کرد، کرونا ویروس (COVID-19) واژه ای است که امروزه، کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که با آن آشنا نباشد، این ویروس روی تمام امور روزمره زندگی مردم دنیا و کشور از جمله جابه جایی و اثاث کشی اثر گذاشته است و تا حدی مردم را، برای جابه جایی با مشکل مواجه کرده است. باربری جابه جا بار در این مقاله شما را با اصول باربری بهداشتی که برای اسباب کشی در دوران کرونا لازم است آشنا می‌کند. اگر می‌خواهید بدانید:

تا انتهای این مقاله همگام با ما باشید.

شماره تماس باربری خوب در دوران کرونا 

1777

اسباب کشی در دوران کرونا

متاسفانه در این روزها مردم اکثر کشورها به دلیل وجود ویروس منحوس کرونا (Corona)، بیشتر اوقات خود را در خانه خود سپری می‌کنند. در این بین بعضی از خانواده‌ها تصمیم به جابه جایی و استفاده از خدمات اسباب کشی را دارند. در نگاه اول اثاث‌کشی در این دوران بحرانی، به نظر کاری دشوار و سخت می‌آید. ولی متاسفانه گروهی از مردم به‌دلیل از دست‌دادن کار خود در دوران کرونا، توان پرداخت هزینه‌های اجاره را ندارند، در نتیجه تصمیم می‌گیرند تا مکان خود را جابه جا کنند و در مکان ارزان‌تری ساکن شوند.

اسباب کشی در کرونا - باربری جابه جا بار

اسباب کشی در کرونا خطر ابتلا به این ویروس منحوس را زیاد می‌کند، این خطر از دو لحاظ ممکن است اتفاق بیفتد، ارتباط نزدیک با افراد دیگر همچون دوستانی‌که به شما می‌خواهند کمک کنند و لمس سطوح آلوده.

با این وجود این بدان معنی نیست که شما بین اثاث کشی منزل خود و سلامتی یکی را باید انتخاب کنید! ما در این مقاله سعی کرده ایم تا با راهنمایی های لازم بحران به وجود آمده برای شما را کمتر کنیم، و راه‌های مقابله و محافظت در برابر COVID-19 را در هنگام اسباب کشی مطرح نماییم.

قبل از هرچیزی باید بدانید که رعایت اصول بهداشتی در دوران کرونا برای تمام جابه جایی ها و حمل بار های ساده و بزرگ اجباری است، چالش های اسباب کشی به اندازه ای زیاد است که از مدت ها قبل همه خانواده را درگیر می کند. حتی مدت ها پس از جابجایی نیز، پیامدهای اثاث کشی هنوز ادامه دارد. سختی های بسته بندی لوازم، پیدا کردن شرکت باربری خوب و هماهنگی برای جابجایی و اسباب کشی تمامی ندارد.

اسباب کشی در کرونا؛ 1) اولین گام

اگر در مرحله اول برای جابه‌جایی منزل خود هستید و به‌دنبال خانه مناسب می‌باشید، شاید با خودتان می‌گویید چگونه به دنبال منزل و آپارتمان جدید باشم و درعین حال فاصله اجتماعی را به خوبی رعایت کنم!؟

اسباب کشی در دوران کرونا
اسباب کشی در دوران کرونا

بسیاری از املاکی ها در این شرایط برای شما مشتریان عزیز که به دنبال خانه می‌گردید، فیلم و تصاویر خانه‌هایی را که متناسب با خواسته شما هستند را نشان می‌دهند تا نیاز به رفتن و بازدید حضوری نباشد و در نهایت از روی تصاویر دو مکان را که به خواستی شما نزدیک‌تر است انتخاب کنند. برخی از املاک ها فضای 3 بعدی را برای شما از تصاویر خانه های منتخبی ایجاد می‌کنند و کار را برای شما بسیار اسان و انتخاب را راحت می‌کنند.

اسباب کشی در کرونا؛ 2) انتخاب منزل در دوران کرونا

بعد ازین که از روی عکس منزل خود را انتخاب نموده و تصمیم به رفتن گرفتید تا انجا را از نزدیک ببینید، اگر با فرد املاکی به آنجا می‌روید اجازه دهید اول، راهنما کننده شما با اسانسور بالا رود و سپس شما بروید. بهتر است در دید و بازدید خود اگر تعداد طبقات زیاد نیست از پله استفاده کنید.

زیرا محیط بسته آسانسور مکان مناسبی برای انتقال ویروس است. در مرحله بازدید از منزل یادتان بماند که حتما از دستکش و ماسک استفاده نمایید و در داخل منزل فاصله را رعایت کنید و بازدید خود را با سرعت بالاتری انجام دهید.

اسباب کشی در کرونا؛ 3) چیدمان اثاثیه در دوران کرونا

توجه داشته باشید همانطور که قبلا نیز گفتیم، ویروس کرونا بر روی مقواها تا 24 ساعت باقی می ماند. بعد از تخلیه بار توسط کارگران به منزل جدید، به کارتن های خود تا 24 ساعت دست نزنید تا اگر ویروسی بر روی آنها وجود دارد از بین برود. بعد از 24 ساعت با خیال آسوده به جابه جایی اثاثیه خود بپردازید.

اسباب کشی در کرونا؛ 4) ضدعفونی کردن ماشین های حمل بار

ماشینی را که برای حمل بار خود انتخاب نموده اید، چه خاور چه کامیونت یا هر وسیله دیگری، دستگیره های در و کمربند آن را ضدعفونی کنید. به هر حال شما با این کار خیال خود را ارحت خواهید کرد. در ضمن در نظر داشته باشید بعد از چیدمان وسایل خود و اتمام کار اثاث کشی اولین کار قبل از ورود به منزل جدید، تعویض لباس‌هایتان باشد.

اسباب کشی در کرونا؛ 5) کرایه وانت بار در ایام کرونا

علاوه بر اسباب کشی که کلیه اثاثیه منزل بسته بندی و جابه جا می‌شود، ممکن است بخواهید تنها چند وسیله و بار شخصی یا اداری، تجاری خود را از منطقه ای به منطقه ای دیگر در تهران با وانت بار، خاور و نیسان حمل کنید، در این شرایط بسته بندی لوازم و ضدعفونی کردن آن برعهده خودتان بوده، اما حتما باید وانت بارهایی را برای کار خود اجاره کنید که، راننده و یا شرکت باربری آن در ایام کرونا با رعایت کامل اصول بهداشتی خدمات خود را ارائه بدهد و کارمندان آن نیز همگی از الکل و ماسک استفاده کنند.

آیا از شرکت های باربری برای اسباب کشی در کرونا استفاده کنیم؟

در هنگام اثاث کشی شما به طور مستقیم با جعبه ها و تجهیزات اجاره ای قرار خواهید گرفت که خطر و احتمال آلودگی‌شان بسیار است. از طرفی شما در این بین برای اثاث کشی وسایل سنگین خود نیاز به کمک افراد دیگر را نیزدارید. در عین حال باربری کاری تخصصی و سخت است که به هیچ عنوان نباید ان را به تنهایی انجام داد و نیاز به استفاده از کارگران حرفه ای، امری الزامی‌ست. پس مهمترین کاری که  برای اسباب کشی در دوران کرونا باید انجام داد، استفاده از بهترین باربری های مجهز که اصول بهداشتی را رعایت می‌کنند هست.

استخدام شرکت باربری در دوران کرونا

در واقع با استخدام یک شرکت باربری شما تمام مسئولیت ایمنی و بهداشتی را به عهده افراد آن شرکت می‌گذارید. کارگران شرکت‌های باربری، برای بحران در این دوران به خوبی آموزش دیده اند و می‌دانند چگونه فرایند اسباب کشی در کرونا را به خوبی انجام دهند.

کارگران متخصص همراه با خود تجهیزات لازم جهت مراقبت های بهداشتی و ایمنی را دارند. با استخدام این‌گونه افراد شما می‌توانید به راحتی با خیال آسوده از دوردر یک مکان امن نظاره گر کار کارگران باشید بدون آن که خود در معرض آلودگی قرار بگیرید.

انتخاب باربری برای اسباب کشی در کرونا

بهتر است برای اینکه مطمئن شوید، باربری و اتوبار مورد نظر شما اصول بهداشتی را رعایت می‌کند یا خیر، این سوالات را در مشاوره تلفنی از آنها بپرسید:

مراقبت‌های لازم در هنگام اسباب کشی در کرونا

بعد از انتخاب شرکت مناسب باربری جهت اثاث کشی، حتما قبل از آمدن، از آنها بخواهید با ماسک باشند و مرتب زدن ماسک را به کارگران متذکر شوید، گرچه ماسک کاملا جلوی انتقال ویروس را نمی‌گیرد، ولی در برابر عطسه و سرفه ناگهانی موثر است و از عوامل بیماری زا جلوگیری می‌کند.

استفاده از کارتن های جدید در دوران کرونا

اگر قصد اسباب کشی در کرونا را دارید، حتما از کارتن های جدید استفاده کنید. مطالعات جدید نشان می‌دهد، ویروس کرونا (Corona Virus) تا 24 ساعت بر روی مقوا زنده می‌ماند. پس به هیچ عنوان در این دوران از کارتن های دسته دوم استفاده نکنید. در دوران کرونا کارتن جدید ارزش خرید را دارد و این هزینه در جهت حفظ سلامتی خود و خانواده شما می‌باشد.

اسباب کشی بهداشتی در کرونا

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از بردن اثاثیه به منزل جدید این است که، خانه جدید را برای ورود خود و چیدن اثاثیه به طور کامل، ضد عفونی و بهداشتی کنید؛ در مورد خانه های خالی مشکلی وجود ندارد و با نظافت ساده و اسپری های ضدعفونی معمولی نیز می توان محل را تمیز و ایمن دربرابر ویروس کرونا کرد.

اثاث کشی در کرونا - جابه جا بار
اثاث کشی در کرونا

 

اما در مورد خانه های قدیمی یا آپارتمان هایی که قبلا خانواده و افرادی در آن زندگی می‌کردند، شرایط به همین سادگی نیست و توصیه می‌شود برای جلوگیری از بروز هرگونه بیماری و یا خطایی در حین پروسه اسباب کشی، کل ساختمان و اتاق های منزل جدید خود را ضدعوفنی کنید.

ضدعفونی منزل تنها راه برای اطمینان از عدم وجود ویروس و باکتری های عامل بیماری است.

راهکارهایی برای اسباب کشی در روزهای کرونا 

با اینکه توصیه می‌شود تا حد امکان در ایام کرونا جابه جایی صورت نگیرد، اما این نکته را هم میدانیم که زندگی در جریان است و نمیتوان جلوی جابه جایی و تعویض خانه ای که موعد آن رسیده است را گرفت؛ بنابراین در این شرایط بهترین راهکار رعایت اصول ایمنی در اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه می‌باشد و توصیه می‌شود کلیه این امور را به شرکت های باربری که در ایام کرونا با رعایت پروتکل بهداشتی مشغول به کار هستند، بسپارید.

چک لیست اسباب کشی در دوران کرونا

 

 اسباب کشی در کرونا با باربری جابه جا بار

باربری و اتوبار جابه جا بار در تهران دراین دوران در ایامی که مردم کشور ما با بیماری همه گیر کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، خدمات خود، اسباب کشی و حمل بار در تهران را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی انجام می‌دهد، چنانچه در این ایام قصد جابه جایی و اسباب کشی در نقاط مختلف تهران را دارید می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جابه جا بار با مشاوره رایگان و 24 ساعته همراه با شما مشتریان عزیز است تا با کمترین استرس و دغدغه و حفظ رعایت و اصول بهداشتی کار اثاث کشی خود را انجام دهید.

1777

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *