جابه جایی گیاهان در اسباب کشی

لیست جابه جایی گیاهان در اسباب کشی
جستجوی جابه جایی گیاهان در اسباب کشی
تلفن جابه جایی گیاهان در اسباب کشی
 باربری
 باربری
 باربری
garranty garranty garranty

خدمات تخصصی باربری جابه جایی گیاهان در اسباب کشی

باربری و اتوبار جا ب جا بار نزدیک به 30 سال سابقه فعالیت، توانسته است به یکی از بهترین و معتبرترین شرکت های فعال در زمینه ارائه خدمات جابجایی و حمل بار در تهران تبدیل شد. جا ب جا بار همیشه سعی داشته است تا فرآیند اسباب کشی با کمترین قیمت در تهران را ارائه دهد و همواره کیفیت خدمات خود را حفظ کند. حمل بار در تهران بصورت شبانه روزی با ماشین های مخصوص انجام می شود و برای هماهنگی می توانید با شماره تلفن چهار رقمی 1777 بدون نیاز به پیش شماره تهران با ما تماس بگیرید.
garranty garranty garranty
شرکت باربری و اتوبار جا ب جا بار

باربری و اتوبار  جابه جایی گیاهان در اسباب کشی

حتما شنیده‌اید که خیلی از افراد پس از اسباب کشی وسایل و گلدان‌های خود بیان می‌کنند، گیاهانشان خشک شده اند و یا به اصلاح قهر کرده اند.

خدمات تخصصی انواع محتوا در 9 زبان با گارانتی کیفیت >

جابه جایی گیاهان در اسباب کشی


حتما شنیده‌اید که خیلی از افراد پس از اسباب کشی وسایل و گلدان‌های خود بیان می‌کنند، گیاهانشان خشک شده اند و یا به اصلاح قهر کرده اند.

جابه جایی گیاهان در اسباب کشی

حتما شنیده‌اید که خیلی از افراد پس از اسباب کشی وسایل و گلدان‌های خود بیان می‌کنند، گیاهانشان خشک شده اند و یا به اصلاح قهر کرده اند. گیاهان آپارتمانی جزو مجودات زنده ای هستند که به منزل طراوت و نشاط به القوه ای می دهند. در واقع جزو معدود وسایلی هستند که به خانه روح می‌بخشند. یکی از چالش هایی که اکثر افراد در هنگام حمل اثاث منزل و باربری، با آن مواجه هستند نیز این است که حمل و نقل گل و گیاه خود را چگونه انجام دهند که به مشکلی برخورد نکنند. این دغدغه، به‌خصوص برای افرادی که از خانه باغ می‌خواهند اثاث کشی کنند مشهودتر است. چرا که ممکن است علاوه بر گیاهان آپارتمانی خود، تعدادی گیاه در باغ و حتی درختچه‌هایی داشته باشند که دوست داشته باشند همراه با خود به منزل جدید ببرند. در این مقاله می خواهیم نحوه جابه جایی گیاهان در اسباب کشی را به طور صحیح بیان کنیم، تا کمترین اسیبی به گیاهان شما در هنگام حمل اثاثیه برسد. در واقع در ادامه این مقاله همراه با باربری جابه جا بار باشید تا نحوه آماده سازی گیاهان برای جابه جایی و بسته بندی صحیح گیاهان را بیاموزید.

جابه جایی گل

جابه جایی گیاهان در اسباب کشی قبل از جابهجایی گل و گیاهان، باید یک سری سوالات مربوطه را از خود بپرسید و به آن‌ها پاسخ دهید:

 • جابه جایی گل؛ آب و هوای مقصد شما چگونه است؟

در واقع قبل از نقل و مکان کردن به مقصد جدید شرایط جوی و آب و هوایی آن را بسنجید. خیلی از افراد مجبور به حمل به شهرستان هستند، لذا ممکن است مقصد آنها شرایط مطلوی برای بردن و جابه جایی گیاهان را نداشته باشند.

 • جابه جایی گل؛ در چه فصلی شما می خواهید اثاث کشی کنید؟

بهترین زمان برای اثاث کشی و جابه جایی گلدان‌ها در اواخر پاییز و اوایل بهار است. و بیشترین شانس زنده ماندن را به گیاهان شما می‌دهد.

 • جابه جایی گل؛ برای مسیرهای طولانی

اگر جابه جایی شما از شهری به شهری دیگر است و مسافت بسیار طولانی را برای جابه جایی گیاه در اسباب کشی باید متحمل شوید، بهتر است گیاه خود را در جای خود تکان ندهید! شاید شما علاقه زیادی نیز به گلدان خود داشته باشید ولی این کار برای حفظ حیات خود گیاه شما می‌باشد. گلدان خود را به فردی که خانه را به وی فروخته اید یا اجاره داده اید بسپارید و از وی بخواهید به خوبی مراقب آن باشند.

 • جابه جایی گل؛ گیاهان خود را به دوستان و همسایه های خود هدیه دهید

اگر به افراد غریبه‌ای که منزل خود را به آن‌ها فروخته اید اطمینان ندارید، بهتر است گیاهان خود را به دوستان نزدیک یا همسایه های اطراف خود هدیه دهید. افرادی که اطمینان کافی جهت حفظ گیاه خود را دارید. این کار هم باعث خوشحالی دوستانتان می‌گردد و هم خیال خودتان را ازین بابت راحت می‌کند.

 • جابه جایی گل؛ خیرات

می‌توانید گیاهان خود را به مراکز سالمندان، مدارس و بیمارستانها نیز اهدا کنید.  

نحوه جابه جایی گیاهان در اسباب کشی

گیاهان به دلیل ظرافت و میزان کم بقای‌شان در هنگام جابه جایی بیشترین میزان ضرب خوردگی را دارند. در واقع وقتی گیاهی را به طور ناگهنی محیط قرار گیریش را تغییر می دهید دچار شوک می‌شود. نحوه جابه جایی گیاهان در اسباب کشی در این هنگام وظیفه شما این است که با ایجاد محیطی ایمن برای گیاه خو د در هنگام اثاث کشی، شوک جابه جایی برای گلدان خود را به حداقل برسانید. بدین منظور به نکات زیر توجه نمایید:

 • نحوه جابه جایی گیاهان در اسباب کشی؛ نور خورشید

برخی از گیاهان نسبت به دیگر گلدانها نسبت به نور حساسیت بیشتری دارند. هر چه به زمان اثاث کشی خود نزدیک‌تر می‌شوید، بهتر است این گلدان‌های حساس به نور را به منطقه و مکانی که در معرض بیشتر خورشید هستند قرار دهی تا دچار شوک ناگهانی نشوند. عکس این قضیه نیز صدق می‌کند. یعنی ممکن است گیاهانی از شما در زیر نور مستقیم خورشید بوده باشند. توجه کنید این‌گونه گیاهان را به هیچ عنوان در صندوق عقب خود و یا در مکان‌های تاریک قرار ندهید.

 • نحوه جابه جایی گیاهان در اسباب کشی؛ درجه حرارت

نوسانات شدید دمایی و هوا به شدت برای گیاهان آپارتمانی بد می‌باشد. اگر در فصل گرما به مانند اکثر مردم در حال جابه جایی و سفر هستید، باید تلاش کنید تا محیطی مساعد دمایی برای گیاهان خود در ماشین مهیا کنید . اگر در زمستان جابه جا می‌شوید، شرایط و محیطی را باید ایجاد نمایید که گیاهان برگ دار در برابر سرما محافظت شوند شما می توانید با پوشاندن گیاهان با پلاستیک‌های حباب دار و پتو، از یخ‌زدگی آن‌ها جلوگیری نمایید.

 • نحوه جابه جایی گیاهان در اسباب کشی؛ آب

اگر در فصل زمستان در حال اثاث کشی و جابه جایی هستید، در روز اسباب کشی تمامی گیاهان خود را آبیاری نمایید و اجازه دهید آب آنها به خوبی از گلدان خارج شود. سپس آنها را در داخل ماشین قرار دهید. اگر قصد جابه جایی در فصل سرما را دارید، 2 یا 3 روز قبل از اثاث کشی، گیاهان خود را آبیاری نمایید تا خاکشان در حین حمل و نقل به خوبی خشک شوند.

 • نحوه جابه جایی گیاهان در اسباب کشی؛ آفات

قبل از اثاث کشی و گذاشتن گلدان‌ها در داخل ماشین، به خوبی آن‌ها را برسی نمایید. در صورت داشتن پشه یا هرگونه آفات درصدد آن باشید تا مشکل مد نظر را رفع نمایید. اگر مشکل گیاه تا قبل از جابه جایی برطرف نگردید بهتر است آن را همراه با خود نبرید تا باعث آلودگی دیگر گیاهان شما در هنگام جابه جایی نشود.  

بسته بندی گیاهان در اسباب کشی

در این‌جا می‌خواهیم نحوه صحیح بسته بندی گیاهان در هنگام اثاث کشی را به شما آموزی دهیم. برای آن‌که گیاهان شما در منزل جدید بتواند در حضور پیدا کنند بدون آنکه به آنها کمترین آسیب و شوکی وارد شود، باید به درستی آن‌ها را بسته بندی نمایید. در ادامه نکات مهم در بسته بندی گیاهان در اسباب کشی را برای شما درج نموده ایم. بسته بندی گیاهان در اسباب کشی  

 • بسته بندی گیاهان در اسباب کشی؛ مرحله اول

جعبه و کارتن‌های مقوایی محکم ترجیحا 5 یا 7 لایه برای چیدمان و حمل گلدان‌هخای کوچک خود انتخاب و تهیه نمایید. برای اطمینان بیشتر ته کارتن ها را چسب محکم نمایید و در اتهای کارتن برای حفظ بیشتر گلدان ها پلاستیک های حباب در (بابل رپ) قرار دهید. در ما بین گلدان ها نیز جهت جلوگیری از ضرب خوردگی گیاهان پلاستیک‌های حباب دار را قرار دهید تا کمترین آسیب به آن‌ها وارد شود.

 •  بسته بندی گیاهان در اسباب کشی؛ مرحله دوم

بر روی این کارتن‌ها، چندین سوراخ بزنید تا گیاه در هنگام جابه جایی هوای کافی داشته باشد.

 • بسته بندی گیاهان در اسباب کشی؛ مرحله سوم

اگر همراه با خود می‌‌خواهید گیاهان باغ یا درختچه‌ها را ببرید، باید به این نکته توجه کنید که ریشه آنها بدون آنکه بهشان آسیبی وارد شود نیز باید از باغچه همراه با گیاه جدا شود. در واقع دور گیاه را حفر نمایید و تا بتوانید گیاه را همراه با ریشه جدا نمایید. بهترین روش برای این‌کار استفاده از بیل و حفر حلقه در اطراف گیاه است. گیاه را با حفظ ریشه های ضخیم و نازک به دقت بیرون بکشید. بسته بندی گیاهان در اسباب کشی بدون این‌که خاک ریشه را جدا نمایید، کل ریشه را ر داخل یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. توجه داشته باشید ریشه باید رطوبت لازم و کافی را داشته باشد. به این تکته نیز توجه داشته باشید که اگر در فصل سرما می‌خواهید گیاهان خود را جابه جا نمایید حتما یک لایه پلاستیک حبابدار دیگر نیز بر دور گیاه بپیچید.

 • بسته بندی گیاهان در اسباب کشی؛ مرحله چهارم

در صورت داشتن گلدان‌های سفالی آنها با کاغذ مرطوب شده بپیچانید و سپس یک لایه کاغذ بسته بندی خشک را بر روی آن قرار دهید. این کار برای گلدان‌های پلاستیک نیاز نیست. گلدان‌های پلاستیکی را فقط با یک لایه کاغذ خشک بپیچانید.

 • بسته بندی گیاهان در اسباب کشی؛ مرحله پنجم

دور گلدان خود را با استفاده از کاغذهای سفت و محکم بپوشانید. می‌توانید برای این کار از مقواهای محکم استفاده کنید. در واقع این کار برای حصار گلدان شما و جلوگیری از تکان‌های محکم آن‌هاست. توجه نمایید اندازه مقواهایی که می خواهید برای دور گلدان خود درست نمایید متناسب با قد گیاه شما باشد. در صورت داشتن گیاهان بلند قامت شاخه‌های آن‌‎ها را با استفاده از ریسمان و یا طناب بپوشانید تا در هنگام حمل نقل، بر اثر تکان نشکنند.

 • بسته بندی گیاهان در اسباب کشی؛ مرحله ششم

بعد از مرحله پنجم، گیاهان محافظت شده را به  جعبه های بسته بندی با اندازه مناسب انتقال دهید. توجه کنید کارتن شما باید از قد بلندترین گیاه شما بلند تر باشد تا فضای کافی برای گیاه مهیا گردد.

 • بسته بندی گیاهان در اسباب کشی؛ مرحله هفتم

توجه داشته باشید در بین گلدان‌های خود در کارتن، کاغذ و یا پلاستیک حباب‌دار جهت جلوگیری از ضرب‌خوردگی قرار دهید.

 • بسته بندی گیاهان در اسباب کشی؛ مرحله هشتم

بعد از بسته بندی کردن گلدان‌ها، درب کارتن‌ها را ببندید و بر روی آنها سوراخ‌های لازم را جهت تهویه هوا قرار دهید.

 • بسته بندی گیاهان در اسباب کشی؛ مرحله نهم

با استفاده از یک ماژیک بر روی کارتن‌های خود عبارت گلدان با احتیاط حمل شود را درشت بنویسید.

 • بسته بندی گیاهان در اسباب کشی؛ مرحله دهم

بهتر است حمل گیاهان خود را با ماشین شخصی خود انجام هید تا بهترین درجه دمایی و هوایی را برای آنها مهیا نمایید و کمترین آسیب به آ«ها وارد شود.  

حمل و نقل گل و گیاه | نحوه صحیح جابه جایی گیاه

بعد از بسته بندی صحیح گیاهان خود، می‌خواهیم بدانیم چگونه گیاهان خود را به صورت ایمن به خانه‌ی جدید خود منتقل کنیم. بهترین روش برای حمل و نقل گیاهان استفاده از ماشین های شخصی برای این‌کار است. به هیچ عنوان گیاهان خود را در داخل صندوق عقب تاریک قرار ندهید. بسته بندی گیاهان در اسباب کشی توجه کنید در صورتی که مسافت بین شهری برای حمل گلدان‌ها می‌خواهید استفاده کنید، اگر زمان رسیدن شما بیشتر از 24 الی 48 ساعت است بهتر است گلدان را همرا با خود نبرید. در غیر این‌صورت با توجه به آن‌که نکات بالا را رعایت نموده اید،شانس زنده ماندن گیاهان شما بالاست.

بعد از جابه جایی با گیاهان چه باید کرد؟

تا به این جا با نحوه جابه جایی گیاهان در اسباب کشی، آشنا شدید. بعد از آن خیلی مهم است که بعد از اثاث کشی چه رفتاری با گیاهان خود دارید. در واقع واکنش و رفتار شما تاثیر زیادی بر زنده ماندن آن‌ها دارد. گیاهان خود را مدتی در ظروف در حال حرکت خود بگذارید تا احتمالا از شوکی که دوباره بخواهد به آن‌ها وارد شود، جلوگیری کنید. سپس گیاهان خود را باز نموده و آن‌ها را با دقت آبیاری نمایید. قلمه‌ها و بوته‌های درختی خود را در باغ جدید خو بکارید. گیاهان خود را مشابه با مکان و فضایی که قبلا در منزل قدیمی‌تان قرار داشتند، بگذارید. به گیاهان خود این فرصت را بدهید تا با مکان جدید خو بگیرند و از شوک جابه جایی در بیایند. اگر گیاهی چند برگ خود را از دست داد نگران نباشید به مرور این مشکل رفع خواهد شد. در صورتی‌‎که همچنان بعد از دو هفته دیدید که گیاه شما وضعیتش بهبود نیافته است، حتما با یک کارشناس خبره در این خصوص صحبت نمایید.   امیدوارم مطالب گفته شده برای شما کاربردی واقع شود. در صوزت هر گونه سوال در این خصوص می‌توانید با کارشناسان خبره ما در اتوبار تهران جابه جابار تماس بگیرید تا به صورت رایگان مشاوره لازم را به شما دهند. 1777

سوالات متداول درباره باربری تهران

 آیا از شرکت باربری برای اسباب کشی استفاده کنیم؟

چطور بهترین شرکت باربری قابل اعتماد را پیدا کنیم ؟

اسباب کشی به انگلیسی؟

در اسباب کشی با جواهرات و اقلام با ارزش چه کار باید بکنم؟

آیا خانواده من برای اسباب کشی آماده هستند؟

 هزینه های اسباب کشی منزل در باربری تهران چقدر است؟

چگونه کامیون باربری تهران برای اسباب کشی اجاره کنیم؟

تفاوت باربری تهران و اتوبار تهران در چیست؟روز اسباب کشی چی کار کنیم؟