سلام ، به سایت باربری تهران - جابه جا بار خوش آمدید

باربری در تهران متخصص در حمل و جا ب جایی و بسته بندی حرفه ای اثاثیه و بار در سراسر تهران

سوالات متداول اسباب کشی

آخرین ویرایش در۲۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۱
سوالات متداول اسباب کشی

جابه جایی و اسباب کشی فرآیند پیچیده ای میباشد. برای هرچه بهتر انجام شدن اثاث کشی، در این مقاله شما را با سوالاتی متداولی که اکثر افراد هنگام اسباب کشی با آن مواجه میشوند را همراه با پاسخی کامل و جامع بیان میکنیم.

فهرست

۱۹ سوال مهم درباره اسباب کشی منزل

 آشنا شدن با پرسخ و پاسخ هایی که اغلب پرسیده میشود برای شما راهنمایی و مشاوره باربری مناسبی است.

 آیا از شرکت باربری برای اسباب کشی استفاده کنیم ؟

این سوال مهمی است و تقریبا اکثر مردم ،حداقل یکبار از خود این سوال را میپرسند که آیا برای اسباب کشی از شرکت باربری استفاده کنم ؟ جواب این سوال نیز مانند بسیاری از سوالات برای هر شخصی میتواند متفاوت باشد . در واقع پاسخ به این سوال به عواملی مختلفی از جمله زمان ، پول ، سختی ها و خطرات جابه جایی ( اگر قصد اسباب کشی به شهر دیگری دارید )، انرژی و توان جسمانی شما و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد.

برای یافتن بهترین پاسخ و گرفتن بهترین تصمیم درباره اسباب کشی خود کلیه گزینه ها و عوامل را به دقت بررسی کنید.

1777 44741966 88372002

شماره تماس باربری :1777 (بدون پیش شماره در تهران)

چطور بهترین شرکت باربری قابل اعتماد را پیدا کنیم ؟

اگر فضای مجازی و اینترنت را برای انتخاب شرکت باربری قابل اعتماد خود انتخاب میکنید ، مخصوصا باربری آنلاین ، موتور های جست و جو همچون گوگل بهترین کمک را به شما میکنند و وب سایت های باربری قابل اعتماد و معتبر را بر حسب لوکیشن و موقعیت مکانی مدنظر ، برای شما لیست میکنند.

انتخاب شرکت باربری مطمئن و معتبر بسیار اهمیت دارد زیرا باید متناسب با میزان بودجه شما باشد و همچنین حفاظت و امنیت کالا و لوازم شما را در حین جابه جایی حفظ نماید.

اثاث کشی چیست؟

اثاث کشی یا نقل مکان یا جابه‌جایی (به انگلیسی: Relocation یا moving) به انتقال وسایل و اثاث منزل یا دفتر کار، از یک مکان به مکان دیگر (اقامتگاه) به منظور سکونت در مکان دیگر گفته می‌شود.

چگونه کامیون برای اسباب کشی اجاره کنیم ؟

قبل از اینکه اسباب کشی خود را شروع کنید ، باید برای انتخاب یک شرکت باربری مطمئن و اجاره کامیون ، وانت بار ، خاور و نیسان برای اسباب کشی ، برنامه ریزی درستی داشته باشید.

استفاده از کامیون ها و ماشین های شرکت باربری نسبت به اجاره کامیون به صورت آزاد برای شما به صرفه تر است.
برای صرفه جویی در هزینه و اگر لوازم شما برای یک جابه جایی زیاد نیست،  در نظر بگیرید اجاره یک کامیون در مقایسه با ماشین های کوچکتر چقدر است و ماشینی متناسب با مقدار لوازم خود اجاره کنید و قبل از امضا کردن قرارداد،آنچه لازم است بدانید مطلع شوید.

شرکت باربری یک نفر را مسئول و نماینده قرار میدهد تا با آنها در ارتباط باشید و اطلاعات دقیق و لازم را از آنها دریافت کنید. همچنین در صورتی که به صورت آزاد کامیون اجاره کرده اید. راننده کامیون و ماشین باربری با شما ۲۴ ساعت قبل از حرکت تماس می گیرد.اطمینان دهید که راننده تمام اطلاعات تماسش را در اختیار شما قرار داده و شما نیز اطلاعات تماس ضروری خود را به راننده ماشین اسباب کشی داده اید.

در اسباب کشی با جواهرات و اقلام با ارزش چه کار باید بکنم؟

اقلامی با ارزش فوق العاده بالایی مانند جواهرات، پول، عتیقه جات و مجموعه تمبر و کلکسیون های شما در اسباب کشی نیاز به حفاظت بیشتری دارند، اگر از خدمات بسته بندی یک شرکت باربری استفاده میکنید. توصیه میشود اینگونه اقلام را خودتان بسته بندی کنید و با ماشین شخصی حمل کنید، این اقلام از ارزش فوق العاده ای بالایی برخوردار هستند.

 

اگر هم بسته بندی و جابه جایی این لوازم را به شرکت باربری میسپارید برای تک به تک /انها لیست بنویسیدو فاکتور امضا کنید. برای سوال های جزیی تر و اطلاعات بیشتر درباره حفظ امنیت کالاهای ارزشمند در اسباب کشی با مشاورین ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره باربری رایگان استفاده کنید.

معنی اسباب کشی به انگلیسی چیست ؟

این سوال در گوگل زیاد جست و جو میشود که اسباب کشی در انگلیسی به چه معنی و مفهومی است یا چطور تلفظ میشود؟ برای شما لیستی از کلمات انگلیسی را که هم معنی و مرتبط با اسباب کشی هستند را آورده ایم :

 • اسباب کشی کردن : to move to a new place
 • عامل اسباب کشی : mover
 • متصدی اسباب کشی: mover
 • کامیون اسباب کشی: pantechnicon

بهترین باربری تهران کدام شرکت اتوبار میباشد ؟

باربری و اتوبار جابه جا با شماره تلفن 1777 یکی از بهترین اتوبار های تهران میباشد

آیا خانواده من برای اسباب کشی آماده هستند؟

با هرچه نزدیک تر شدن به روز موعود برای اسباب کشی ، معمولا عامل کلیدی و مهمی به نام خانواده را از قلم میندازیم . سعی کنید همیشه و در همه حال خانواده را در اولویت خود قرار دهید. در اسباب کشی و شروع برنامه ریزی برای آن هم خانواده خود را در اولویت قرار دهید . اگر در نقش پدر خانواده هستید سعی کنید که با تک تک اعضا اراتباط برقرار کنید و نظر  و ایده و حس آنها را درباره جا به جایی و نقل مکان بپرسید.

از آن مهم تر اگر فرزندی دارید که به مدرسه میرود قبل از اسباب کشی حتما مدارس نزدیک به محل جدید را بررسی کنید و به کودک خود نشان دهید تا از لحاظ روانی آماده برای این تغییر و جابه جایی منزل باشد.

 هزینه های اسباب کشی منزل چقدر است؟

یکی از سوالات اساسی که قبل از جابجایی باید به آن پاسخ دهید این است که آیا بودجه کافی برای انجام اثاث کشی منزل را در اختیار دارید یا نه؟ در صورت مثبت بودن پاسخ که مشکلی وجود ندارد ولی در صورت کافی نبودن بودجه خود می توانید از برخی راه حل و ترفند ها برای داشتن یک اسباب کشی مناسب و ارزان قیمت استفاده کنید.

برای بسته بندی وسایل چه باید کرد ؟

بسته بندی احتمالا مهمترین گام در کل روند اسباب کشی و جابه جایی است. بیشتر افراد حتی با اصول اولیه بسته بندی هم آشنا نیستند. اگر بسته بندی لوازم منزل به درستی انجام ندهید و لوازم بسته بندی را از شرکتی معتبر بخرید ، سلامت وسیله های خانه شما در حین اسباب کشی به خطر میفتد . به عنوان یک مشاوره به شما پیشنهاد میکنیم مقاله ما را در باره روش های اولی و آسان بسته بندی مطالعه کنید.

روز اسباب کشی چی کار کنیم ؟

روز جابه جایی و اسباب کشی که میرسد، ممکن است احساس کنید همه جا پر از هرج و مرج است . خیلی ار مردم حتی با داشتن برنامه صحیح و جامع در حین بسته بندی در روزهای قبل ، باز هم در این روز نگرانی و استرس و تشویش زیادی را احساس میکنند. برای کاهش استرس و تسلط بر اوضاع چند نفس عمیق بکشید و به برنامه ریزی خود اعتماد کنید و با توکل به خدا اسباب کشی را  شروع کنید.

مطمئنا استفاده از خدمات یک شرکت باربری مطمئن چه برای حمل بار و چه برای بسته بندی لوازم ، استرس و نگرانی های شما را از هر جهت کاهش میدهد.

چطور با خانه جدید و شرایط بعد از اسباب کشی کنار بیایم؟

بعد از اسباب کشی ، مستقر شدن در منزل جدیدتان هیجان انگیر ترین و شیرین ترین بخش جابه جایی میباشد. بعد از اندکی استراحت و رفع خستگی، می توانید خود را آماده کنید تا بتوانید از خانه و محله جدید لذت ببرید. مرتب با خود تکرار کنید که تمام نگرانی ها و استرس ها تمام شده و الان در منزل جدیدم هستم!

 چه مقدار برای اثاث کشی منزل باید هزینه کنیم؟

این سوال بسیاری از کسانی است که قصد اسباب کشی دارند. پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمیشود یک قیمت باربری ثابتی را در نظر گرفت. این عوامل در محاسبه هزینه شرکت باربری موثر هستند:

 • نوع ماشین باربری درخواستی شما
 • تعداد طبقات
 • تعداد کارگر درخواستی
 • روز و فصل اسباب کشی
 • زمان اسباب کشی
 • تعداد و نوع اقلام مورد استفاده در بسته بندی

چگونه در هزینه های اسباب کشی صرفه جویی کنیم ؟

صرفه جویی در پول بسیار مهم است، به ویژه اگر شما در حال اسباب کشی هستید. با افزایش قیمت گاز و سایر سوخت های ماشین باربری،امروزه اسباب کشی به مراتب گرانتر از همیشه است، مخصوصا برای افرادی که در حال جابه جایی به شهر یا استان دیگری هستند.

با استفاده از خدمات یک باربری کار بلد که هزینه منصفانه ای را از شما بگیرند و ماشین های حمل و نقل کم هزینه و کم مصرفی داشته باشند میتوانید تا حدودی در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

شرکت باربری کالا و لوازم را چه بیمه ای میکند ؟

شرکت های باربری به طور کلی سه نوع بیمه کالا را برای لوازم منزل شما دارند که در قرارداد ذکر میشود و قبل از اسباب کشی ، شما بر حسب سلیقه خود انتخاب میکنید که خواهان کدام توع بیمه برای کالا و لوازم خود میباشید. البته این شرایط فقط برای شرکت های باربری معتبری که خدمات بیمه باربری دارند ارائه میشود و گرنه خیلی از شرکت هیچگونه مسئولیت و بیمه ای را برای لوازم خانه و اثاثیه شما بر عهده نمیگیرند.

 • بیمه کالا برای تعداد محدودی از وسایل :

این پوشش بیمه ، کاملا قانونی است اما هیچگونه هزینه ای به شما نمیدهد و مسئولیت بسیاری محدود نسبت به کالای شما دارد.

 • بیمه کالا بر اساس کالا ارزش گزاری شده :

این نوع از خدمات بیمه کالا، بر اساس میزان ارزش گزاری لوازم شما قبل از اسباب کشی میباشد . با این بیمه قبل از جابه جایی کلیه لوازم منزل شما به صورت دقیق قیمت گذاری میشوند و در صورت آسیب و وارد شدن خسارت به آنها در حین حمل و اسباب کشی میتوانید مبلغی ، مطابق با قیمتی که در ابتدا ارزش گزاری شده از شرکت بیمه دریافت کنید.

 • بیمه کالا با مزایای زیاد :

این بیمه بیشترین هزینه را می پردازد و هزینه کامل جابجایی یا تعمیر لوازم را پوشش می دهد، بدون هیچ گونه هزینه ای برای استهلاک. پس نکته مشاوره ای دیگر ما به شما این هست که حتما از نوع بیمه ای که شرکت باربری یا هر شرکت بیمه ای برای کالای شما ارائه میدهد ، با جزییات کامل آگاه باشید.

آیا همه شرکت های باربری بیمه کالا دارند ؟

جواب این سوال در همه باربری ها یکی نیست . باربری خو و معتبری مانند جابه جا بار (ارائه دهنده خدمات بسته بندی و حمل بار در تهران ) ، هر نوع بار را از زمان بارگیری تا زمان تحویل تحت پوشش بیمه کالا قرار میدهد. استفاده از خدمات باربری یک شرکت در صورتی که بیمه کالا نداشته باشد یک ریسک بسیار بزرگ است . پس حتما قبل از عقد قرار داد مطمئن شوید که شرکت مورد نظر کلیه لوازم منزل شما را بیمه میکند.

باید قرارداد ببندم ؟

اگر برای اسباب کشی قصد استفاده از خدمات شرکت باربری را دارید ، بله ! حتما باید قرارداد بندید. حتی اگر به صورت تلفنی تمام هماهنگی های لازم برای کارگر اسباب کشی و اجازه ماشین انجام داده اید. باز هم نیاز هست که یک رونوشت کتبی داشته باشید که دو طرف معامله آن را امضا کرده باشند .

اگر هم از خدمات باربری آنلاین استفاده میکنید . فاکنور پرداخت و سفارش شما به صورت آنلاین ثبت میشود که میتوانید آن را برای خود به عنوان قرار داد نگه دارید. توجه داشته باشید که در قرارداد حتما تاریخ دقیق روز اسباب کشی شما ثبت بشود.

بهترین زمان برای اسباب کشی کی میباشد ؟

شلوغ ترین زمان برای اسباب کشی اواخر تابستان و اواخر بهار میباشد. زیرا قبل از شروع و بعد از اتمام مدرسه هاست  و اکثر خانواده ها در این تایم تصمیم میگیرند اسباب کشی کنند. بنابراین توصیه ما به شما این هست که اگر فرزند محصل ندارید. زمان دیگری را برای اسباب کشی خود انتخاب کنید که هم هوا متعادل تر باشد و هم هزینه های باربری کمتر و شهر خلوت تر باشد.

 

آیا خودم به تنهایی میتوانم اسباب کشی کنم ؟

اینکه قصد داشته باشید خودتان به تنهایی و بدون کمک خواستن از دوستان یا افراد خانواده یا حتی شرکت های باربری اقدام به اسباب کشی کنید. میتواند تصمیمی پر از ریسک و سخت باشد. اگر شما وسایلی خیلی خیلی کمی در حد یک اتاق دارید ، شاید بتوان گفت که از پس بسته بندی لوازم به تنهایی برمیایید اما برای انتقال و جابه جایی بدون شک باید از یک کاشین باربری متناسب با اندازه لوازم و بودجه خود اسنفاده کنید.

باز هم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط خاصتان برای اسباب کشی میتوانید از مشاوره آنلاین باربری جابه جا بار با شماره گیری ۱۷۷۷ (باربری در تهران) استفاده کنید.

 چه زمانی میتوان برای دریافت هزینه خسارت اقدام کرد ؟

در صورتی که لوازم و کالای شما بیمه باشند ، از زمان وارد شدن خسارت تا ۹ ماه فرصت دارید برای دریافت خسارت به شرکت باربری و یا شرکت بیمه (بسته به اینکه کجا قرار داد بستید ) مراجعه کرده و هزینه خسارت های وارد شده به اثاثیه خود را دریافت کنید.

 

شرکت باربری خسارت را میدهد ؟

(اگر بسته بندی را خودم را انجام دهم )

اگر قرارداد بیمه را با شرکت باربری و یا شرکت بیمه برای لوازم خود امضا کرده باشید ، فرقی ندارد بسته بندی اثاثیه شما را چه کسی انجام میدهد . چه خودتان و چه کارگر بسته بندی هر دو میتوانید وسایل را بسته بندی کنید و در صورت بروز خسارت ، هزینه را از شرکت بیمه دریافت کنید.

1777 44741966 88372002

 

 

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.