سلام ، به سایت باربری تهران - جابه جا بار خوش آمدید

باربری در تهران متخصص در حمل و جا ب جایی و بسته بندی حرفه ای اثاثیه و بار در سراسر تهران

آموزش ۷ روش بسته بندی آسان لوازم منزل

آخرین ویرایش در۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۹
آموزش ۷ روش بسته بندی آسان لوازم منزل

ممکن است این طور به نظر برسد که بسته بندی اثاثیه منزل کاری آسان است که فقط نیاز به کارتن یا جعبه دارد. اما هر فردی برای برای صرفه‌جویی در زمان، انرژی و حتی پول خود، لازم است با نکات اصولی و اولیه بسته بندی آشنا باشد. باربری جا به جا بار در این مقاله به شما کمک میکند تا روش بسته بندی صحیح و آسان را بیاموزید.

مشاوره رایگان جهت بسته بندی آسان لوازم منزل 

1777

جمع کردن وسایل منزل قبل از بارگیری در کامیون

قبل از شروع بسته بندی، لوازم و اثاثیه را جمع کنید. برای راحتی کار خود در بسته بندی آسان و همچنین چیدن وسیله ها در مکان جدید بهتر است که لوازم هر بخش از منزل را به صورت مجزا جمع و بسته بندی کنید. برای مثال وسایل آشپزخانه را در همان محل و وسایل پذیرایی و اتاق خواب ها را نیز در مکان خودشان جمع کنید.

به ترتیب لوازم اتاق ها را جمع آوری کنید و این کار را با آشپزخانه شروع کنید. استفاده از ظروف نگهدارنده مواد غذایی برای تمام موادی که ممکن است در حین جابه جایی خراب شوند، نیز توصیه میشود.

بسته بندی اثاثیه
هیچ
 چیز ناامید کننده‌تر از این نیست، که هنگام چیدن مجدد وسایل و پیدا کردن اثاثیه مورد نیاز خود دچار سردرگمی بشوید. پس توصیه ما به عنوان شرکتی با تجربه در زمینه خدمات بسته بندی به شما این هست که زمان کافی برای جمع کردن صحیح و منظم لوازم منزل در نظر بگیرید. بهتر است جمع آوری وسایل را چند هفته قبل از موعد اسباب کشی شروع کنید.

لازم به ذکر است که هنگام جمع آوری وسایل ، بدانید چه چیزی را نمی توانید بسته بندی کنید بعضی از وسایل خانگی معمولا نمی توانند حمل شوند زیرا ریسک حمل آنها بالاست. برای مثال پاک کننده های حاوی سفید کننده یا آمونیاک، کود ،نفت یا گاز، قوطی های رنگ،آفت کش ها و سموم با وانت بار حمل نمیشوند.

نکته دیگر جهت آگاهی این هست که همه چیز را در جعبه یا کارتن  قرار ندهید شما باید شخصا جوهرات، مقالات مهم، اسناد قانونی (شناسنامه، گذرنامه و غیره) و اشیاء با ارزش را انتقال دهید. تصمیم گیری بسته بندی کردن یا نکردن این اسناد با شماست.

بعد از جمع آوری وسایل ، نوبت به انتخاب کارتن مناسب میرسد، از آنجایی که اسباب کشی و جابه جایی امری حساس است انتخاب کارتن مناسب برای این کار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.علاوه بر این، انتخاب نامناسب جعبه ها با اندازه های مختلف می تواند بارگذاری را سخت تر کند.

ویژگی های کارتن مناسب اسباب کشی

  • کارتن ضخیم و محکم
  • کارتن مقاوم به رطوبت
  • اندازه و وزن متناسب کارتن

چگونگی تهیه کارتن برای بسته بندی جهت اسباب کشی

قبل از فرا رسیدن روز موعود برای جا به جایی و نقل مکان به منزل جدید، بهتر است به انجام کارهای ساده تری، مثل  جمع آوری جعبه و کارتن ها و تهیه لوازم بسته بندی بپردازید. این کار را حداقل از یک ماه قبل (و ترجیحا بیشتر) از تاریخ اسباب کشی شروع کنید. سوپرمارکت ها و بیمارستان ها دارای جعبه هایی با اندازه مطلوب هستند، بنابراین سر زدن به این مکان ها می تواند مفید باشد .

در صورتی موجود نبودن کارتن میتوانید از آنها بخواهید تعدادی از کارتن های بار خود را برای شما دخیره نگه دارند. شروع بسته بندی آسان زود هنگام برای به حداقل رساندن عجله و شتاب قبل از اسباب کشی است.

بعد از گذراندن این مراحل ، برای بسته بندی وسایل آماده هستید و در حین بسته بندی مواردی که در ادامه به شما میگوییم را رعایت کنید.

استفاده از برچسب بسته بندی برای کارتن و جعبه

برچسب را واضح در بالا و سمت چپ جعبه بزنید، روی هر برچسب توصیف کلی از محتویات کارتن و نام اتاق را بنویسید. استفاده از نشانگرهای رنگی مختلف برای هر اتاق، که وضوح بیشتری برای شما ارائه می دهد نیز خوب است.

برای اطمینان بیشتر برای هر جعبه، محل محتویات آن (مثال :آشپزخانه) را در دو طرف کارتن بسته بندی برچسب گزاری کنید. همچنین توجه داشته باشید که بعضی از محتویات شکننده هستند و این مورد را نیز روی برچسب ها ذکر کنید.

همانطور که هر جعبه را بسته و آن را مهر و موم می کنید، شماره عددی را روی آن قرار دهید، به این ترتیب، اگر تعداد  X  جعبه داشته باشید، هنگامی که یکی کم شد یا از دست رفت، می دانید کدام جعبه گمشده است علاوه بر این، می توانید از تعداد کلی جعبه ها آگاه باشید.

بسته بندی اثاثیه

فهرست کلی موجودی اثاثیه خود و هر جعبه و محتوای آن را نیز داشته باشید. اگر یک جعبه از در حین جا به جایی از دست برود ، ممکن است با خسارت های جبران ناپذیری رو به رو شوید .

جعبه ضروری

اگر قبلا نقل مکان کردید، می دانید که شب اول شما در خانه جدید، همه چیز بی نظم به نظر میرسد و نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد تا مطمئن شوید که همه چیز را بدون نیاز به باز کردن جعبه ها برای پیدا کردن در اختیار دارید. در این لحظه نیاز به یک جعبه ضروری کاملا حس میشود . قبل از جابجایی یا انتقال، هر کس باید یک جعبه ضروری را آماده کند، جعبه ای که از اقلام مورد نیاز برای چند شب گذشته شما قبل از حرکت یا چند شب آینده در خانه جدید پر شده باشد.

وسایل ضروری

وسایلی که در جعبه ضروری میتوانید بگذارید شامل یک نوار شخصی صابون، مسواک جدید و خمیر دندان، حوله دستمال توالت، لیوان یکبار مصرف در صورت نیاز، برخی از لباس های راحتی  و هر چیز دیگری که فکر میکنید ممکن است در روز های آینده لازمتان بشود را در جعبه ضروری بسته بندی کنید به این ترتیب همه چیزهایی که به آنها نیاز فوری دارید به راحتی قابل دستیابی است.

این جعبه یا چمدان ضروری را در یک مکان امن نگهداری کنید، جایی که از بقیه وسایل جدا باشد، شاید در ماشین یا حتی دورتر (محل کار یا خانه همسایه) تا با بسته هایی که در کامیون حمل میشود، مخلوط نشود. و یا آنها را با ماشین خود بیاورید.

جعبه ضروری باید آخرین جعبه ای باشد که قبل از اینکه از خانه قدیمی خود بیرون بیایید بسته میشود. این یک ایده خوب است، در حالی که شما از طریق بررسی کمد و قفسه ها  مشخص کنید چه چیزی برای چند ساعت اول و چند روز در خانه جدید نیاز دارید. این جعبه اولین جعبه ای است که شما باز می کنید و باید شامل مواردی باشد که شما را قادر می سازد تا وعده های غذایی کوچک خود را در آن قزار دهید، با شرایط اضطراری کوچک بتوانید راحت کنار بیایید و احتمالا خانواده خود را سرگرم کنید.

یک تکنینک و روش بسته بندی این است که جعبه ای را با برچسب بار آخر” یا “جعبه ضروری” نزد خود داشته باشد، تا اولین باری را که نیاز خواهید داشت خالی کنید و به هنگام رسیدن به آن نیاز خواهید داشت را در آن قرار دهید.

ساده سازی بسته بندی لوازم منزل در اثاث کشی

بسته های سنگین مانند کتاب ها، اسباب بازی ها و غیره را در جعبه های کوچک بسته کنید. اشیا سنگین‌تر را در قسمت پایین کارتن قرار دهید و نقاط خالی را با پارچه های سبک تر پر کنید. از قبیل جوراب، شال و چیزهای کوچک دیگر را در سوراخ و شکاف جعبه‌ ها جا سازی کنید. فقط مطمئن شوید که جفت جوراب را کنار هم نگاه دارید! همچنین میتوانید از روزنامه و کاغذ باطله هم برای پر کردن فضای خالی و افزایش امنیت وسایل استفاده کنید.

بسته های حاوی شکستنی به مراقبت و توجه بیشتر هنگام بسته بندی در کارتن و جا به جایی احتیاج دارند. در صورت لزوم، از لایه های بیشتری از پارچه و روزنامه پیچ و تاب داده شده استفاده کنید تا چنین مواردی را خوب پوشانیده شوند.بین لوازم آرایشی شکننده نیز پنبه قرار دهید.

بسته بندی لوازم منزل در اثاث کشی
تا آنجا که امکان دارد مواردی را که خودشان به جعبه ای تعلق دارند را در جعبه خود حفظ کنید به عنوان مثال، هنگام بسته بندی وسایل نقره ای / وسایل آشپزخانه مثل حبوبات، آنها  را از ظرف مخصوص خود خارج نکنید.

سعی کنید قبل از اینکه ماشی حمل بار وارد شود یا قبل از گرفتن کامیون، همه چیز بسته بندی شده باشد. فرضا : قطعاتی از مبلمان که لازم است جدا شود. (مهره های نوار و پیچ و مهره ها برای ایمنی بیشتر جدا کنید)

هرچقدر بسته بندی و برنامه ریزی شما برای جا به جایی دقیق تر و منظم تر باشد ، زمان و هزینه کمتری مصرف خواهید کرد.

اتوبار جا به جا بار در تهران و شمال تهران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. 

تلفن تماس بسته بندی اثاثیه در تهران : ۱۷۷۷

 آیا وسیله ای وجود دارد که شما شخصا آن را تنظیم یا درست کرده اید و فقط به همان روش نصب اولیه عمل کند ؟

از وسایلی مانند پشت تلویزیون یا کامپیوتر خود، مجموعه ای از عکس تهیه کنید.از لحظه ای که سیم ها جدا میشوند تا نصب مجدد آن عکس برداری کنید .

اطمینان حاصل کنید که جعبه سخت افزار و ابزار را در یک مکان قابل دسترس قرار دارند که هر کس بتواند آن را آسان پیدا کند. در دسترس بودن این جعبه کار شما را بسیار راحت تر میکند. در آن میتوانید ایزار های کوچک دیگری مانند دوشاخه برق، سیم سیار،  کنترل از راه دور، ناخن گیر، نوار های قدرت، آداپتورها و مواردی که بلافاصله بعد از حرکت ممکن است به آنها نیاز پیدا کنید، قرار دهید.

از کیسه زباله برای بسته بندی استفاده نکنید!

پلاستیک و کیسه زباله به راحتی پاره می شوند. اگر قصد دارید پارچه و لباسی را در کیسه های زباله بسته بندی کنید، بهتر است کیسه هایی که ضخیم تر هستند را تهیه کنید و یا بسته بندی هایی با الیاف طبیعی را خریداری کنید تا اطمینان حاصل شود که در طی حرکت و جابه جایی با مشکلی مواجه نمی شوید.

برخی از شرکت های باربری برای روش بسته بندی وسایل به شما کیسه زباله را به خاطر کم تر اشغال کردن فضا پیشنهاد میدهند بهتر از قبل از هر کاری از مهارت و تجربه داشتن کارگرهای اسباب کشی آن شرکت اطمینان حاصل کنید و بعد محکم بودن کیسه های زباله رو چک کنید.

در ضمن میتوانید برای روش بسته بندی لباس، آن ها را روی چوب لباسی نگه دارید و در پشت ماشین خود قرار دهید و بعد از نقل مکان آنها را در محل جدید باز کنید.

روش بسته بندی لوازم اداری 

برچسب گذاری : 

سعی کنید روی تمام کارتن ها و جعبه هایی که بسته بندی کرده اید برچسب بزنید. این برچسب ها که بهتر است رنگی باشد، لازم است حاوی اطلاعاتی در مورد محتویات کارتن و اتاقی که قرار است در آن قرار بگیرد باشد.

جدا کردن لوازم شکستنی :

وسایل ظریف و شکستنی را به صورت جداگانه بسته بندی کنید و با برچسب های مشخص روی آنها علامت “شکستنی” بزنید. همچنین هنگام بارگیری، این بسته بندی ها را در بالای کارتن های دیگر قرار دهید.

بسته بندی لوازم اداری :

روش بسته بندی لوازم و ادوات اداری و دفتری احتمالا سخت ترین بخش اسباب کشی خواهد بود. بدلیل آسیب پذیر بودن این لوازم مانند مانیتورهای کامپیورتر و لپ تاپ، دستگاه های کپی و فکس، سانترال و گوشی های تلفن لازم است هنگام بسته بندی دقت فراوانی شود. 

بسته بندی در منزل کاری برای خانم ها !

شاید تصور عموم این باشد که جمع کردن و روش بسته بندی وسایل منزل کاری زنانه است. اما چنین باوری درست نیست و بهتر است برای تجربه یک جا به جایی خوب همه افراد خانواده در این امر درگیر باشند. یک لیست کار ایجاد کنید و سپس وظایفی را که هر فرد می تواند انجام دهد، تقسیم کنید. با تقسیم کار در خانواده نه تنها در وقت و انرژی شما صرفه جویی میشود، بلکه باعث می شود که کل خانواده شما بخشی از این ماجراجویی باشند.

بسته بندی اثاثیه

همین حالا برنامه ریزی برای مرتب سازی و بسته بندی را  شروع کنید!

 به یاد داشته باشید: هنگامی که کامیون پر شد و اماده حرکت بود، هر اتاق را بررسی می کنید تا اطمینان حاصل شود که هیچ چیزی را پشت سر خود جا نگذاشته باشید، مسئولیت این کار با شماست. وقتی مطمئن هستید که هر اتاق کاملا خالی شده است، زمان آن است که درب را ببندید و منزل را ترک کنید!

بسته بندی آسان لوازم منزل امکان پذیر است ؟

بله باربری جابه جا بار به شما در مقاله های خود بسته بندی لوازم منزل را به روشی آسان و ساده توضیح میدهد – تلفن تماس جهت مشاوره بسته بندی اثاث 02188372002

برای بسته بندی لوازم منزل و لوارم اداری باید تجربه داشت ؟

با مطالعه و کسب اطلاعات در زمینه بسته بندی لوازم منزل و لوازم اداری نیاز به تجربه کاری قبللی جهت بسته بندی اثاث نیست

شماره تماس جهت مشاوره بسته بندی در تهران؟

برای تماس با مشاوارین بسته بندی ما در تهران از شماره 4 رقمی 1777 استفاده کنید.

و در آخر ، کمک گرفتن از باربری و کارگر بسته بندی حرفه ای

در باربری های حرفه ای بسته بندی آسان، لوازم و مبلمان یکی از مزایای اصلی یک تیم حمل بار است. آنها می دانند چگونه به تخت دو نفره که در اتاق بچه ها گیر کرده است، رفتار کنند. متخصصان، مبلمان را به راحتی  حمل می کنند، قطعات را با خیال راحت جدا میکنند و وقتی شما وارد منزل جدید می شوید همه چیز را به هم متصل کرده اند.

از مزایای دیگر استفاده از خدمات باربری، بسته بندی حرفه ای لوازم است . نیروی متخصص بسته بندی میداند که بسته بندی حرفه ای به صرفه جویی در فضا نیست، بلکه در چینش و حمل مناسب بسته هاست. برای مثال مبلمان و قطعات بزرگ را در پتو های سنگین برای جلوگیری از پاره شدن و کشیدگی هنگام حرکت میپوشانند.

بسته بندی اثاثیه منزل در باربری تهران انجام میشود ؟

بله بسته بندی اثاثیه با بهترین خدمات در باربری تهران – جابه جا بار صورت میگیرد.شماره تماس ۰۲۱۸۸۳۷۲۰۰۲☎️

شماره تماس جهت استخدام کارگر بسته بندی اثاث در تهران چند است ؟

جهت استخدام کارگر بسته بندی برای بسته بندی اثاث در تهران میتوانید با شماره ۴ رقمی ۱۷۷۷ تماس بگیرید

متخصصان ما (باربری در تهران ) خدمات بسته بندی آسان و حمل بار همیشه برای کمک به شما در دسترس هستند و اگر شما واقعا تحت فشار زمان هستند به راحتی می توانید از خدمات باربری ها استفاده کنید.

88372002 1777 44741966

10 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.